Yükleniyor...

Türkiye, Küresel Kripto Benimseme Endeksinde İlk 20’de

Chainalysis'in 2022 Küresel Kripto Benimseme Endeksi başlıklı raporuna göre Türkiye, kripto parayı en çok benimseyen ilk 20 ülke arasında yer alıyor.

Turkiye Kuresel Kripto Benimseme Endeksinde Ilk 20de

Chainalysis’in 2022 Küresel Kripto Benimseme Endeksi başlıklı raporuna göre Türkiye, kripto parayı en çok benimseyen ilk 20 ülke arasında yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Chainalysis, dünyada kripto para biriminin benimsenmesine hangi ülkelerin öncülük ettiğini belirlemek için dünya çapındaki kripto para birimi işlemleri ve diğer ilgili metriklerden elde ettiği analiz sonuçlarını paylaştı.

Türkiye, Kripto Benimseme Endeksinde 154 Ülkenin Arasında 12. Sırada

2022 Küresel Benimseme Endeksi, toplam 154 ülkedeki benimsemenin 2019 ortasından bu yana istikrarlı bir şekilde büyüdükten sonra geçen yıl dengelendiğini ortaya koyuyor.

Gelişmekte olan piyasalar endekse hakim olurken, alt-üst orta gelirli ülkelerin üst sıralarda yer alması dikkat çekiyor. Ülkeler, gelir düzeylerine ve genel ekonomik kalkınmaya dayalı olarak dört kategoriden birine ayırılıyor. Bu kategoriler; yüksek gelir, üst orta gelir, alt orta gelir ve düşük gelir olarak adlandırılıyor. Türkiye ise üst-orta gelir grubu olarak bu endekste yer alıyor.

turkiye kripto para

Vietnam, kripto para benimsenmesinin en yüksek olduğu ülke olarak listenin birinci sırasında. Filipinler ve Ukrayna da zirvede Vietnam’ı takip ediyor.

İlk 10 içerisinde Hindistan, ABD ve Rusya gibi kalabalık ülkeler öne çıkarken, Türkiye, Arjantin, Kolombiya ve Ekvador gibi üst orta gelirli ülkeler de listenin ilk 20 sırasında bulunuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x