Yükleniyor...

Türkiye, Ünlü Kripto Para Borsasından Bilgi Talep Etmiş!

Coinbase, şeffaflık ilkesi kapsamında bazı önemli detayları kullanıcısıyla paylaşmaya devam ediyor.

Turkiye Unlu Kripto Para Borsasindan Bilgi Talep Etmis

Coinbase, şeffaflık ilkesi kapsamında bazı önemli detayları kullanıcısıyla paylaşmaya devam ediyor. Bu anlamda bloglarında bir içerik yayınlayan firma müşterileri hakkında bilgi talebi gerçekleştiren ülkelerin bir listesini yayınladı. Bu ülkeler arasında Türkiye de bulunuyor.

Coinbase, güvenin şeffaflık ve dürüstlükle oluşturulduğuna inandığını açıklayarak bazı müşteri verileri için yasal devlet taleplerini nasıl ele aldıklarına dair içgörüleri paylaşan bir “Şeffaflık Raporu” yayınladı.

Coinbase şu anda dünya çapında 38 milyondan fazla müşteriye hizmet veriyor. Diğer küresel finansal hizmetler ve teknoloji şirketleri gibi, düzenli olarak hukuki, cezai veya diğer soruşturmayla ilgili konularda müşteri hesap bilgileri ve mali kayıtlar hakkında kolluk kuvvetlerinden ve devlet kurumlarından bilgi talepleri alıyor. Bu talepler büyük ölçüde mahkeme celbi şeklinde gelmekte ancak arama emirlerini, mahkeme kararlarını ve diğer resmi işlemleri de içerebiliyor. Bu talepler mali düzenlemeler ve diğer geçerli yasalar kapsamında olduğunda Coinbase’in yanıt verme yükümlülüğü bulunuyor.

Hangi Ülkeler Bilgi Talep Etti?

Coinbase’den 1 Ocak 2020 ile 30 Haziran 2020 arasında toplamda 1914 bilgi talebi istendi. Bunun 1848’i cezai soruşturmaları içeriyordu. Ünlü kripto para borsasından en çok bilgi talep eden ülke ise ABD oldu. Bunu İngiltere, Almanya, Fransa ve Avusturya izledi. Türkiye ise sadece 1 kere bilgi talebinde bulundu.

coinbase turkiye bilgi talebi

Önemli detaylar şu şekilde:

  • Tüm taleplerin %58’i ABD’den geldi.
  • Tüm taleplerin %90’ı üç bölgeden oluşuyor: ABD, İngiltere ve Almanya.
  • ABD’deki tüm taleplerin %16’sı eyalet veya yerel yetkililerden geldi.

0zlg2Qvyutti368GBŞeffaflığın ve hesap verilebilirliğin müşteri güvenini sürdürmenin kritik bir parçası olduğuna inandıklarını açıklayan Coinbase, bu nedenle, bu raporları düzenli olarak yayınlamaya devam etmeyi planladıklarını ifade etti. Coinbase, son olarak şu açıklamaları yaptı:

“Aldığımız bazı bilgi taleplerini ifşa etmemiz kısıtlanmış olsa da, zaman içinde raporlarımızı ek bilgiler, kaynaklar ve gözlemlerle güncellemeyi ve iyileştirmeyi umarak hükümet yanıt sürecimize daha ayrıntılı içgörüler sağlamayı umuyoruz.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x