Yükleniyor...

Türkiye’de Aracı Kurumlar Kripto Para Piyasasına Girmek İstiyor

Bloomberg HT'nin edindiği bilgilere göre Türkiye'de şu anda yaklaşık 15-20 aracı kurum, kripto para piyasasına girmek istiyor.

araci kurumlar

Bloomberg HT’nin edindiği bilgilere göre Türkiye’de şu anda yaklaşık 15-20 aracı kurum, kripto para piyasasına girmek istiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Edinilen bilgilere konuyla ilgili açıklamalarda bulunan kripto para ve aracı kurum sektöründen 5 üst düzey yönetici, bazı firmaların personel ve teknik çalışmalar başta olmak üzere çeşitli hazırlıklar sürdürdüğünü ifade etti.

Sermaye Şartı Gelebilir

Bilindiği üzere ülkemizde kripto para piyasasında henüz bir regülasyon olmadığı için öncelikle düzenleyici otoritelerin bu alanda gerekli düzenlemeleri yapması gerekiyor. Kaynaklar, kripto para işine girmek isteyen kurumların bu yönde lobi faaliyetleri sürdürdüğünü ifade ediyor. Kısacası kurumlar regülasyonlarla alanında da çeşitli çalışmalar yürütülmesini istiyor. Bununla beraber yine kaynaklara göre Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), mevcut sermaye şartları ile aracı kurumlara bu yetkiyi vermeyi düşünmüyor. Şart olarak ise 100 milyon TL sermayeyi zorunlu tutmayı düşünüyor.

Kaynaklara göre bazı kurumlar kripto para piyasasına girmek için yeni kuracakları şirketlerin isim ve marka patentlerini bile almış durumda.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x