Yükleniyor...

Türkiye’de Büyük Vurgun: Dijital Para Üreteceğiz Diyerek 328 Kişiyi Dolandırdılar

İstanbul merkezli bir çete, 328 kişiyi dijital para üreteceğiz diye kandırarak dolandırdı.

istanbul dijital para dolandiriciligi

İstanbul merkezli bir çete, 328 kişiyi dijital para üreteceğiz diye kandırarak dolandırdı. 15 ilde düzenlenen operasyon neticesinde 19 şüpheli gözaltına alındı.

Dijital para üreterek yüksek kazanç sağlama vaadiyle para toplayarak bir piramit yapı kuran çete, milyonlarca liralık dolandırıcılık gerçekleştirdi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul merkezli bir operasyon gerçekleştirerek şüphelileri yakaladı. Ekipler, bir firmanın dijital para üretimi yaparak yüksek kazanç elde etme vaadi ile insanlardan para topladığını ve dolandırıcılık yaptığını tespit etti.

Çok Sayıda Vatandaş Dolandırıldı

Ekipler, piramit yapı kuran çetenin çok sayıda vatandaşı mağdur ettiğini belirledi. Soruşturmayı ileri götüren ekipler, yeni üyelerin sisteme dahil edilmesiyle işleyen piramit yapı sayesinde bu kişilerin haksız kazanç elde ettiklerini tespit etti.

Çetenin 328 kişiyi dolandırarak, 1 milyon 270 bin 779 Euro, 12 bin dolar, 4 milyon 177 bin 374 lira haksız kazanç elde ettiği belirlendi. Şüphelilere merkezi İstanbul olmak üzere Ankara, İzmir, Antalya, Mersin, Bursa, Balıkesir, Manisa, Konya, Samsun, Van, Nevşehir, Eskişehir, Kocaeli, Sakarya’da eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda 19 şüpheli yakalandı. Diğer şüpheliler için arama çalışmalarının devam ettiği bildirildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x