Yükleniyor...

Türkiye’de Kripto Para Birimlerine SPK Denetimi Geliyor

Edinilen son bilgilere göre Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), başta Bitcoin olmak üzere diğer kripto varlıklara karşı denetim için harekete geçti.

kripto paralara spk denetimi geliyor

Edinilen son bilgilere göre Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), başta Bitcoin olmak üzere diğer kripto varlıklara karşı denetim için harekete geçti. SPK bu varlıklara karşı gözetim, denetim ve düzenleme uygulamayı planlıyor.

Bilindiği gibi Türkiye en çok kripto para yatırımcısının olduğu ülkelerden birisi. Türkiye’de kripto varlıklar için herhangi bir yasal altyapı da bulunmuyor. Bu da iddialara göre yatırımcıların mağduriyet yaşaması riskini ortaya çıkarıyor. Bu noktadan hareketle kamu otoriteleri bu endişelerini dile getirerek Sermaye Piyasası Kurulu’ndan yardım istedi. Gelen talep üzerine Sermaye Piyasası Kurulu da yeni yıl ile beraber bu alanda çalışmalarını başlattı.

SPK İlk Değil

Bilindiği üzere dünyada birçok ülkede kripto paralara ilişkin yasal mevzuat konusunda çalışmalar yapılıyor. Hali hazırda 2020’de bu çalışmaların hız kazanacağı da iddia edilmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner