Türkiye'de Yaklaşık 5 Milyon Kişi Kripto Sahibi! • Coinkolik
Yükleniyor...

Türkiye’de Yaklaşık 5 Milyon Kişi Kripto Sahibi!

Türkiye'de en az bir kripto para sahibi olan kişi sayısı yaklaşık 5 milyon civarında.

turkiye kripto bitcoin 5 milyon

Türkiye’de en az bir kripto para sahibi olan kişi sayısı yaklaşık 5 milyon civarında.

Kripto kuruluşu tripleA’nın tahminsel raporuna göre, dünya genelinde kripto sahipliği yüzde 4,2 civarında. Dünyada yaklaşık 420 milyon kişi en az bir kripto para tutuyor. Türkiye ise yaklaşık 5 milyon kişinin kripto sahibi olmasıyla dikkat çekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yılın mayıs ayına kadarki verileri baz alan raporda, nüfus bakımından en büyük ülkelerden birisi olan Hindistan listenin başını çekiyor. Hindistan’ı Çin, ABD ve Vietnam takip ediyor. Türkiye ise listede on beşinci sırada yer alıyor.

Kripto Sahipliği Raporu Dikkat Çekiyor!

Kripto kuruluşu tripleA, mayıs ayına kadarki süreci kapsayan bir araştırma raporu yayımladı. Bu rapora göre, dünya genelinde 420 milyona yakın kişide kripto para bulunuyor.

Kripto sahipliği demografisini çıkaran tripleA, kripto sahibi olanların yüzde 63’ünün cinsiyetinin erkek olduğunu belirtti. Ayrıca yüzde 72’lik kısım ise 34 yaşın altında. Araştırma raporuna göre, dünya genelinde bir kripto sahibinin ortalama geliri ise yıllık 25 bin dolar civarında.

Hindistan, ülkedeki 103 milyon kişinin kripto para sahibi olmasıyla küresel çapta hazırlanan listede liderliği taşıyor. Ancak Hindistan’ın kalabalık nüfusuna bakıldığında, ülkedeki kripto para sahipliği yüzde 7 seviyelerine tekabül ediyor.

Diğer taraftan Çin, 58 milyon kişinin kripto sahibi olmasıyla ikincilik koltuğunda oturuyor. Dünyanın en kalabalık ülkelerinden birisi olan Çin’de de durum Hindistan ile aynı görünüyor. Çin’de kripto sahipliği yüzde 4 civarında. Türkiye’de kripto para sahibi olan kişi sayısı ise 5 milyona yakın durumda.

Rapor, muhtemelen merkezi borsalardaki KYC doğrulamalarından da yola çıkarak bu oranları belirliyor. Raporun tahmin olduğunu hatırlatmakta fayda var.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x