Yükleniyor...

Bluesky, Beta Sürümünü Çıkardı! Twitter Aynı Gün Çöktü!

Jack Dorsey tarafından desteklenen Twitter alternatifi Bluesky, yalnızca davetlilere özel bir uygulama olarak App Store'da çıktı.

jack dorsey bluesky

Jack Dorsey tarafından desteklenen Twitter alternatifi Bluesky, yalnızca davetlilere özel bir uygulama olarak App Store’da çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Twitter’ın kurucu ortağı ve eski CEO’su olan Jack Dorsey, yeni bir alternatif sosyal medya platformu üzerinde çalışıyordu. Dorsey, Twitter’ın alternatifi olarak gördüğü Bluesky için tüm hazırlıklarını tamamlamak üzere. Son gelişmelere göre, Dorsey’in Bluesky platformu, beta sürümü kapsamında davetlilere açık bir şekilde App Store’da çıktı. Ayrıca, Twitter’ın alternatifi olarak görülen Bluesky’ın çıktığı gün Twitter çöktü!

Twitter Alternatifi Bluesky, Davetlilere Açık Bir Şekilde App Store’da

Twitter’ın kurucu ortağı ve eski CEO’su Jack Dorsey tarafından desteklenen Twitter alternatifi Bluesky, App Store’da görücüye çıktı. Ancak sosyal medya uygulaması, beta sürümünde olacak şekilde daha fazla test kullanıcısının erişimine açıldı. Uygulama yalnızca davetlilere açık bir beta olarak sunuldu. Ancak, platformun App Store’a girişi, halka açık bir lansmanın yaklaşmakta olabileceğinin sinyallerini veriyor.

Projenin arkasındaki ekibin blog tarafında bir güncelleme paylaştığı Ekim 2022 tarihinden bu yana, Bluesky hakkında pek bir detay paylaşılmamıştı. Ancak yeni haberlere göre, Twitter’a alternatif olması beklenilen platform, beta sürümüyle test kullanıcılarına açıldı.

Twitter’ın Elon Musk’a satılmasının ardından, gözler alternatif sosyal medya platformlarına çevrilmişti. Dorsey, uzun süredir arkasında durduğu Bluesky ile iddialı bir şekilde geldiğinin sinyalini veriyor.

Twitter, Bluesky’ın Çıktığı Gün Çöktü!

Jack Dorsey’in Bluesky’ının beta sürümünü çıkardığı gün, Twitter da bağlantı problemleri yaşanmaya başladı.

Gün içerisinde Twitter tarafında bağlantı problemleri yaşandı. Güncel akışın gözükmediği ve paylaşımların anlık yenilenmediği bir durumla karşılaşan kullanıcılar, Twitter’daki bu durum karşısında şikayetlerini dile getirdiler.

Birçok kullanıcı, Reddit üzerinden Twitter’ın çöküşünü tartıştı. Tekrar aynı şeylerin yaşandığını belirten kullanıcılar, Elon Musk’a da ağır eleştirilerde bulundu.

Ekran Resmi 2023 03 01 14.46.48

Twitter, bu çökme problemleriyle daha önce de karşılaşmıştı. Kalıcı bir çözüm bulamayan sosyal medya platformu, alternatif olarak görülen Bluesky’ın çıktığı gün tekrar çökerek dikkat çekti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x