Yükleniyor...

Twitter Anket Sonuçları Şaşırttı

Amerika Birleşik Devletleri eski Kongre Üyesi Ron Paul, Twitter üzerinden bir anket başlattı.

kripto para anket sonuclari sasirtti

Amerika Birleşik Devletleri eski Kongre Üyesi Ron Paul, Twitter üzerinden bir anket başlattı. Yaptığı ankette 10 yıl boyunca beklemek kaydı ile 10,000 dolar yatırımı nereye yapardınız, sorusu yer alıyordu.

Katılımcıların neredeyse %50’si Bitcoin’e yatırım yapacaklarını belirtti. En çok seçilen ikinci tercih %37 ile altın olurken %11 ile ABD hazine bonoları ve %2 ile de ABD doları seçildi.

Bitcoin’in fiyatının son zamanlarda düşmesine rağmen katılımcıların hala daha kripto paralara olan güveninin sürdüğü sevindirici bir haber. Bir danışmanlık şirketi ise pazarda ki buhranın geçmesi için birkaç haftanın yeterli olacağını belirtti. Bloomberg analistleri ise Bitcoin’in fiyatının 1,500 dolara kadar düşeceğini belirttiler. Şuanda her kafadan farklı bir sesin çıktığı bir ortam var.

Eski Teksas eyalet temsilci Paul, 2017 yılının sonlarında da benzer bir anket gerçekleştirmiş ve ABD doları yine aynı yüzde de kalmıştı. Bitcoin geçen yıl yapılan ankete göre %4 daha fazla oy aldı. 2017 yılında anketin gerçekleştiği sırada Bitcoin’in fiyatı 11,500 dolardı. Birkaç hafta sonra ise tarihin en yüksek rakamı olan 20,000 dolar seviyelerine çıkmıştı.

Kripto para yatırım ve danışmanlık şirketi Onchain Capital’in kurucusu Ran NeuNer’de benzer bir anket gerçekleştirdi. Aynı sorunun sorulduğu ankette seçenekler şunlardı; Bitcoin, XRP, Bitcoin Cash SV ve Amerikan Hava Yolları hisse senetleri. Katılımcıların %52’si XRP seçeneğini seçerken %39’u Bitcoin’i seçti.

Bu cevaplar şaşırtıcı olsa da yaşanan buhrana rağmen XRP değerini korumakla kalmadı arttırdı. Yaşanan yükselişle birlikte ikincilik koltuğunu da devralan XRP, Ethereum ile arasında ki farkı 2 milyar dolara kadar çıkardı. Son çeyreğin en popüler kripto parası olan XRP, yükselişini devam ettirecektir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x