Yükleniyor...

Twitter, Bitcoin’in (BTC) İlk Alıcısını Onore Edebilir

Bitcoin’in (BTC) ilk alıcısı 2014 yılında vefat etti

twitter bitcoin

Bitcoin’in (BTC) ilk alıcısı 2014 yılında vefat etti. Ancak yeni Twitter politikası yakında onu ve mirasını anabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin’in en eski geliştiricilerinden biri olan bilgisayar bilimcisi Hal Finney’nin Twitter hesabı, Perşembe günü yapılan duyuruya göre platformun gelecek yıl yeni hesap politikaları yayınlamasından sonra yakında anma hesabına dönüştürülebilecek.

Finney, nadir bir hastalık olan ALS’nin yaşamı tehdit eden komplikasyonlarıyla mücadele ettikten sonra 2014 yılında vefat etti. Twitter kullanıcıları uzun zamandır vefat eden kullanıcılara ait hesaplar için daha iyi politikalar ve tanınma talep ediyordu. 2019’da sosyal medya devi, “etkin olmayan” hesapların otomatik olarak silinmesini önerdikten sonra tepki bile aldı. Çünkü bu, ölen kullanıcılara ait hesapların ortadan kalkacağı anlamına gelen bir hareket.

Ancak Twitter, bu tür endişeler yeterince ele alınana kadar aktif olmayan hesapları kaldırmayacağını belirterek değişikliklerle devam etmedi. Yeni güncelleme bunun üzerine ilerliyor. Firma, “Bir Twitter hesabını bir kişinin anısına saklamanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz” ifadelerini kullanarak “hafızalarda yer edinmiş” hesaplar için tasarlanmış yeni bir hesap türünü ortaya çıkaracağını açıkladı.

Finney’in Hesabı Anma Hesabına Dönüştürülebilir

Bu uygulama piyasaya sürüldükten sonra Finney’in hesabı hatıra haline getirilmiş bir hesap olabilir. Finney Bitcoin’in eski geliştirici ekibinin bir parçası olarak, Bitcoin‘in karizmatik, anlaşılmaz kurucusu Satoshi Nakamoto ile (posta yoluyla) etkileşime giren birkaç kişiden biriydi ve hatta Ocak 2009’da Bitcoin’in ilk alıcısı oldu.

Finney ayrıca Twitter’a, bir Bitcoin düğümünün çalıştırılmasına atıfta bulunan bir tweet olan “Running Bitcoin” yazan efsanevi bir isimdi. Bu nedenle bu hesabın anma hesabına dönüştürülmesi kripto para topluluğu için de manevi açıdan önemli olacak.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x