Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Twitter CEO'su Bitcoin Geliştiricilerini İşe Alacağını Duyurdu

Twitter CEO’su Bitcoin Geliştiricilerini İşe Alacağını Duyurdu

ABONE OL:google-news

Mobil ödeme şirketi Square’in CEO’su ve kurucusu Jack Dorsey, Bitcoin ve kripto para ekosistemine katkıda bulunmak için tam zamanlı çalışacak beş kişiyi işe alacaklarını açıkladı. Aynı zamanda Twitter’ın kurucu ortağı ve CEO’su olan Dorsey duyuruyu kendi Twitter hesabından yaptı.

White Paper‘ını gördüğünden beri Bitcoin hayranı olduğunu dile getiren Dorsey, neredeyse iki yıldır Square’in Cash App’a kripto para ödemelerini entegre ediyor.

Yakın zaman önce Jack Dorsey, Bitcoin’e (BTC) yoğun bir şekilde yatırım yaptığını ve Bitcoin’lerini saklamak için Trezor donanım cüzdanı edindiğini açıkladı. Ayrıca önümüzdeki 10 yıl boyunca kripto teknolojisinde büyük bir hızlanma gördü.

Dorsey’in yaptığı bu açıklama kripto ekosistemi için önemli bir gelişme olabilir. Square’ın ilerlemesine katkıda bulunmak için tam zamanlı çalışan beş kişiyi istihdam edecek. Dört kod uzmanının yanısıra bir tasarımcı işe alınacak ve yaptıkları her şey açık kaynak kodlu olacak. Beş kişi yeni bir “Square Crypto” alt kuruluşunun parçası olabilir.

Kripto topluluğu Dorsey’in yaptığı açıklamasını büyük bir memnuniyetle karşıladı ve olumlu tepki gösterdi. Bazıları ise Square’in neden daha fazla kişiyi istihdam etmediğini sorguladı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar