Yükleniyor...

Twitter CEO’su Bitcoin Geliştiricilerini İşe Alacağını Duyurdu

Mobil ödeme şirketi Square'in CEO'su ve kurucusu Jack Dorsey, Bitcoin ve kripto para ekosistemine katkıda bulunmak için tam zamanlı çalışacak beş kişiyi işe alacaklarını açıkladı.

Twitter CEO jack dorsey Bitcoin

Mobil ödeme şirketi Square’in CEO’su ve kurucusu Jack Dorsey, Bitcoin ve kripto para ekosistemine katkıda bulunmak için tam zamanlı çalışacak beş kişiyi işe alacaklarını açıkladı. Aynı zamanda Twitter’ın kurucu ortağı ve CEO’su olan Dorsey duyuruyu kendi Twitter hesabından yaptı.

White Paper’ını gördüğünden beri Bitcoin hayranı olduğunu dile getiren Dorsey, neredeyse iki yıldır Square’in Cash App’a kripto para ödemelerini entegre ediyor.

Yakın zaman önce Jack Dorsey, Bitcoin’e (BTC) yoğun bir şekilde yatırım yaptığını ve Bitcoin’lerini saklamak için Trezor donanım cüzdanı edindiğini açıkladı. Ayrıca önümüzdeki 10 yıl boyunca kripto teknolojisinde büyük bir hızlanma gördü.

Dorsey’in yaptığı bu açıklama kripto ekosistemi için önemli bir gelişme olabilir. Square’ın ilerlemesine katkıda bulunmak için tam zamanlı çalışan beş kişiyi istihdam edecek. Dört kod uzmanının yanısıra bir tasarımcı işe alınacak ve yaptıkları her şey açık kaynak kodlu olacak. Beş kişi yeni bir “Square Crypto” alt kuruluşunun parçası olabilir.

Kripto topluluğu Dorsey’in yaptığı açıklamasını büyük bir memnuniyetle karşıladı ve olumlu tepki gösterdi. Bazıları ise Square’in neden daha fazla kişiyi istihdam etmediğini sorguladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner