Anasayfa Bitcoin (BTC) Twitter CEO’suna Göre Bitcoin İşlevsel Bir Para Birimi Değil

Twitter CEO’suna Göre Bitcoin İşlevsel Bir Para Birimi Değil

Twitter CEO’su Jack Dorsey, en büyük kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yaygın bir şekilde kullanım oranının artacağını ancak onun bi para birimi olarak kabul edilmesi için çok erken olduğunu söyledi.

En büyük Bitcoin destekçilerden Dorsey, 4 Eylül’de verdiği bir röportajda Bitcoin’in önümüzdeki günlerde daha geniş bir kabul göreceğinden emin olduğunu söyleyerek şunları ifade etti:

“Bu [Bitcoin] bir para birimi olarak işlevsel değil. Yaşadığı zirveler ve geçişler bir yatırım aracı ve altının bir eşdeğeri gibi gözüküyor. Yapmamız gereken şey ise bunu bir para birimi olarak daha kullanışlı ve daha erişilebilir kılmak ancak hala bu seviyeye gelemedi.”

Bitcoin’in oluşumundan temel olarak faktörleri yakından benimsediğini belirten Dorsey, kripto para birimlerinin internetin parası haline dönüşmesiyle beraber ödeme firması Square’de birtakım değişiklikler yaşanacağının da sinyalini verdi. Dorsey, Square’in etrafa daha fazla para göndermeyi sağlamak yerine değer sağlayacak olan hizmetlere odaklanacağını garanti etti.

Dorsey’in sahibi olduğu Square, 2017 yılının Kasım ayında Bitcoin alım satım opsiyonunu duyurmuştu. Bu duyurunun ardından şirketin hisseleri 5 gün içerisinde 1 milyar dolar artış gördü. Her ne kadar Bitcoin’in kat etmesi gereken çok uzun bir yol olduğunu düşünse de onun arkasında ve destekçisi olduğunu defalarca dile getiren Dorsey, yakın zaman önce “Seni seviyoruz Bitcoin” diyerek bunu tasdiklemiş oldu.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

775BeğenenlerBeğen
193TakipçilerTakip Et
12,126TakipçilerTakip Et
72AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar