Yükleniyor...

Twitter CEO’suna Göre Bitcoin İşlevsel Bir Para Birimi Değil

Twitter CEO'su Jack Dorsey, en büyük kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) yaygın bir şekilde kullanım oranının artacağını ancak onun bi para birimi olarak kabul edilmesi için çok erken olduğunu söyledi.

Twitter CEO Jack Dorsey Bitcoin

Twitter CEO’su Jack Dorsey, en büyük kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yaygın bir şekilde kullanım oranının artacağını ancak onun bi para birimi olarak kabul edilmesi için çok erken olduğunu söyledi.

En büyük Bitcoin destekçilerden Dorsey, 4 Eylül’de verdiği bir röportajda Bitcoin’in önümüzdeki günlerde daha geniş bir kabul göreceğinden emin olduğunu söyleyerek şunları ifade etti:

“Bu [Bitcoin] bir para birimi olarak işlevsel değil. Yaşadığı zirveler ve geçişler bir yatırım aracı ve altının bir eşdeğeri gibi gözüküyor. Yapmamız gereken şey ise bunu bir para birimi olarak daha kullanışlı ve daha erişilebilir kılmak ancak hala bu seviyeye gelemedi.”

Bitcoin’in oluşumundan temel olarak faktörleri yakından benimsediğini belirten Dorsey, kripto para birimlerinin internetin parası haline dönüşmesiyle beraber ödeme firması Square’de birtakım değişiklikler yaşanacağının da sinyalini verdi. Dorsey, Square’in etrafa daha fazla para göndermeyi sağlamak yerine değer sağlayacak olan hizmetlere odaklanacağını garanti etti.

Dorsey’in sahibi olduğu Square, 2017 yılının Kasım ayında Bitcoin alım satım opsiyonunu duyurmuştu. Bu duyurunun ardından şirketin hisseleri 5 gün içerisinde 1 milyar dolar artış gördü. Her ne kadar Bitcoin’in kat etmesi gereken çok uzun bir yol olduğunu düşünse de onun arkasında ve destekçisi olduğunu defalarca dile getiren Dorsey, yakın zaman önce “Seni seviyoruz Bitcoin” diyerek bunu tasdiklemiş oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner