Yükleniyor...

Twitter CEO’su Jack Dorsey: Bitcoin’in Geleceğini Afrika Belirleyecek

Bitcoin'in (BTC) en büyük savunucularından biri olan Jack Dorsey, kripto para biriminin geleceğini Afrika'nın belirleyeceğini düşünüyor.

Twitter CEOsu Jack Dorsey Bitcoinin Geleceğini Afrika Belirleyecek

Bitcoin’in (BTC) en büyük savunucularından biri olan Jack Dorsey, kripto para biriminin geleceğini Afrika’nın belirleyeceğini düşünüyor.

Bu ay Nijerya ve Gana’yı ziyaret eden Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, 27 Kasım’da attığı bir tweet’inde 2020’de Afrika’ya tekrar geleceğini belirtti. Dorsey, “Afrika geleceği belirleyecek (özellikle de Bitcoin’inkini!).” diye açıklama yaparak, önümüzdeki yıl altı ayını kıtada geçirmek istediğini belirtti.

Nijerya’da bir Bitcoin buluşmasına katılan Dorsey, en büyük kripto para birimini savunmaya devam etti. Bitcoin’in işlevselliğini Twitter ve Square’e entegre etme sözü veren Dorsey’in Bitcoin’e olan desteği herkesçe biliniyor. Dorsey ayrıca, Bitcoin kullanıcılarının anında ve neredeyse ücretsiz gönderim yapmasına olarak sağlayan ödeme çözümü Lightning Network’ü (LN) de açıkça destekliyor.

Afrika’nın Bitcoin’e Olan İlgisi

Afrika’nın en büyük kripto para birimine olan ilgisi gün geçtikçe artıyor. Google aramalarında en çok ”Bitcoin” araması yapan ülkelerde başı Nijerya ve Güney Afrika çekiyor.

Nijerya’nın başkenti olan Lagos’un 2050 yılına kadar 32 milyon kişiye ev sahipliği yapacak dev bir metropol olması ve daha aktif bir kripto para piyasasına sahip olması bekleniyor. Lagos, Dünya Ekonomik Forumu’nun verilerine göre 2100 yılına kadar dünyanın en kalabalık şehri haline gelecek. Önümüzdeki yüzyıla kadar, en kalabalık 20 şehrin 13’ünün Afrika’da yer alması bekleniyor.

Yerel hükümet, Bitcoin’e karşı şimdiye kadar riskten sakınan bir tutumda bulundu. Gana, geçtiğimiz günlerde merkez bankası dijital para birimini çıkarmayı planladığını açıkladı. Nijerya ise henüz resmi bir kripto para mevzuatı oluşturmadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner