Yükleniyor...

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in Yerini Bitcoin Karşıtı O İsim Alabilir!

Bitcoin (BTC) karşıtı milyarder Paul Singer, Twitter CEO'su Jack Dorsey'in yerini alarak CEO'luk görevini üstlenmek istiyor.

Ekran Resmi 2020 03 02 20.22.59

Bitcoin (BTC) karşıtı milyarder Paul Singer, Twitter CEO’su Jack Dorsey’in yerini alarak CEO’luk görevini üstlenmek istiyor. Eğer Singer başarılı olursa bu durum kripto varlıkları olumsuz yönde etkileyebilir.

Singer, birçok kişinin bildiği gibi tam bir Bitcoin karşıtı. Dorsey’in yerini böyle birine bırakması şüphesiz kripto varlıkları etkileyecektir. Dorsey, Bitcoin’in en büyük savunucularından ve dolayısıyla kripto varlıkların benimsenmesinde büyük rol oynuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Paul Singer 2018 yılında yaptığı açıklamada şu sözler ile tarafını net bir şekilde belli etmişti:

kripto varlıklar muhtemelen tarihin en parlak dolandırıcılıklarından biri olarak tanımlanacak.

Singer, 3.5 milyar dolarlık kişisel servete sahip bir yatırımcı ve riskten korunma fonu şirketi olan Elliot Management’ı yönetiyor. Son olarak Twitter Inc’den yüksek oranda hisse satın aldı ve söylenenlere göre Jack Dorsey’in yerini almak dahil şirket içerisinde birçok değişikliğin yapılması için baskı kurmaya çalışıyor. Bloomberg kaynaklarına göre Singer, bu amaçla şimdiden Twitter’a 4 adet yeni yöneticisi ataması yaptırdı.

Jack Dorsey, Twitter’a Bitcoin’i entegre etmemiş olsa da kripto varlıkların benimsenmesi için yoğun çaba gösteriyor. Bitcoin’in er ya da geç herkes tarafından benimseneceğini düşünüyor. Bu yüzden Facebook gibi kendi kripto birimini oluşturmak yerine Bitcoin’i desteklemeyi tercih ediyor.

Dorsey, 2018 yılında The Times’a verdiği demeçte, “Bitcoin, 10 yıl içerisinde özellikle internet ortamında doları geçecek ve tek para birimi olacak.” demişti.

Bitcoin vizyonuna oldukça sadık olan Dorsey, Bitcoin’i kendi sahibi olduğu mobil ödeme şirketi Square’e da entegre etti. Square tarafından geliştirilen Cash App, gelirini Bitcoin ve diğer 5 ayrı kaynaktan sağlıyor. Bu kaynaklar;

  1. Anında Para Yatırma
  2. Nakit Kart
  3. Ticari Hesaplar
  4. Kredi Kartı İle Finanse Edilen P2P İşlemleri
  5. Bitcoin
  6. Müşterilerin Depolanmış Bakiyeleri

Tüm piyasalarda olduğu gibi koronavirüs etkisine kapılan Square, yavaş yavaş bu etkiden çıkıyor ve büyümesini sürdürüyor. Sadece 27 Şubat tarihinden itibaren hisse senetlerinde %10 artış meydana geldi. MasterCard, VISA, American Express diğer ödeme şirketleri tarihlerinin en kötü haftasını yaşarken Square ise değer kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Bakalım kripto karşıtı Paul Singer, hedeflerine ulaşıp Jack Dorsey’i koltuğundan edebilecek mi, bunu hep birlikte göreceğiz…


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x