Yükleniyor...

Twitter CEO’su Sahip Olduğu Tek Kripto Paranın Bitcoin Olduğunu Açıkladı

Twitter ve Square CEO'su Jack Dorsey, 6 Şubat'ta attığı tweet ile sahip olduğu tek kripto para biriminin Bitcoin (BTC) olduğunu açıkladı.

Twitter CEO Jack Dorsey Bitcoin

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, 6 Şubat’ta attığı tweet ile sahip olduğu tek kripto para biriminin Bitcoin (BTC) olduğunu açıkladı. Böylece Dorsey, Bitcoin yanlısı olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Square Yakın Gelecekte Bitcoin’i Kabul Edebilir

Dorsey, 5.000’den fazla beğeni alan tweet’inin devamında en büyük ve en eski kripto para birimine ilişkin önceki ifadelerini tekrarladı. Ona göre en büyük marka Bitcoin. Twitter CEO’su, Bitcoin’in esnek, bir ilke ve internet ideallerine özgü olduğunun altını çizdi. Bitcoin’in en çok hangi özelliğinin kendisini heyecanlandırdığı yönündeki bir soruya Dorsey, internetin para birimi olma potansiyeli cevabını verdi. Geçtiğimiz günlerde Dorsey, bir röportajda Bitcoin’in internetin yerel para birimi olduğuna inandığını söylemişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dorsey, Square ödeme operatörünün 2014’ten önce yapamadığını yapmaya hazır olduğunu belirterek Square’in Bitcoin’i yakın gelecekte kabul etmeye başlayabileceğini belirtti. Jack Dorsey, Bitcoin’e övgülerinin yanısıra kripto para biriminin ikinci katman ölçeklendirme protokolü olan Lightning Network’te (LN) bir topluluk testine katıldığını da söyledi. LN Güven Zinciri olarak adlandırılan test, LN’deki işlemlerin işlevselliğini kanıtlamayı amaçlıyor ve LN ağının kullanıcıları arasındaki bir dizi işlemi temsil ediyor. 2018’de Forbes’in 400 En Zengin Amerikalı listesinde 89. sırada yer alan Dorsey’in net serveti 5.1 milyar dolar değerinde. Jack Dorsey, Bitcoin yanlısı tutumundan dolayı kripto topluluğu tarafından yakından takip ediliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x