Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Twitter CEO'su Bitcoin (BTC) ve Donald Trump Hakkında Açıklamada Bulundu

Twitter CEO’su Bitcoin (BTC) ve Donald Trump Hakkında Açıklamada Bulundu

ABONE OL:google-news
PrimeXBT

Twitter CEO’su Jack Dorsey, son zamanlarda yaşanan Twitter sansürleriyle alakalı olarak açıklamalarda bulundu. Dorsey, aynı zamanda Bitcoin (BTC) hakkında da konuştu.

Geçtiğimiz günlerde Donald Trump’ın Twitter hesabının askıya alınmasının ardından Trump taraftarları da sansüre uğramaya başlamıştı. Bunun üzerine Twitter CEO’su Jack Dorsey’e birçok kesimden sert eleştiriler gelmeye başladı. Dorsey de bunun üzerine bir açıklama yaptı. Dorsey açıklamasına “Yasaklamamızla gurur duymuyorum ya da bunu kutlamıyorum” ifadeleriyle başladı:

“Buraya nasıl geldik? Bu işlemi yapacağımız konusunda net bir uyarıdan sonra, hem Twitter’da hem de Twitter dışında fiziksel güvenliğe yönelik tehditlere dayanarak elimizdeki en iyi bilgileri kullanarak bir karar verdik. Bu doğru muydu? Bunun Twitter için doğru karar olduğuna inanıyorum. Olağanüstü ve savunulamaz bir durumla karşı karşıya kaldık ve tüm eylemlerimizi kamu güvenliğine odaklamak zorunda kaldık.”

Dorsey konuşmasının devamında bir hesabı yasaklamak zorunda olmanın gerçek ve önemli sonuçları olduğunu dile getirdi. Dorsey, “Açık ve bariz istisnalar olsa da, bir yasağın nihayetinde sağlıklı bir sohbeti teşvik etme konusundaki başarısızlık olduğunu düşünüyorum” dedi. Dorsey, şunları söyledi:

“Bu gücün kontrolü ve hesap verebilirliği, her zaman Twitter gibi bir hizmetin internette gerçekleşen daha büyük kamuya açık konuşma alanının küçük bir parçası olduğu gerçeği olmuştur. İnsanlar bizim kurallarımıza ve yaptırımlarımıza katılmazlarsa, başka bir internet hizmetine gidebilirler.”

Dorsey, “Kendi kendini yönetme kararı alan bir şirket, hükümetin erişimi kaldırmasından farklı davranır ancak aynı şekilde hissedilebilir. Evet, politikamız ve yaptırımımızdaki tutarsızlıklara hepimiz eleştirel bir gözle bakmalıyız. Evet, hizmetimizin dikkat dağınıklığını ve zararı nasıl teşvik edebileceğine bakmalıyız. Evet, moderasyon operasyonlarımızda daha fazla şeffaflığa ihtiyacımız var. Bütün bunlar özgür ve açık bir küresel interneti yok edemez” dedi.

Bitcoin’e Tutkusundan Bahsetti

Jack Dorsey flood’unun devamında Bitcoin’e olan sevgisinin nereden kaynaklandığına değindi. Dorsey’in buna değinmesinin sebebi ise merkeziyetsiz bir projeyi böylesine severken, sansürcü bir yaklaşım izlemesinin eleştirilmesiydi. Dorsey, bu konuyla alakalı olarak da şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’e olan tutkumun nedeni büyük ölçüde gösterdiği modelden kaynaklanıyor: Herhangi bir kişi veya kuruluş tarafından kontrol edilmeyen veya etkilenmeyen temel bir internet teknolojisi. İnternetin olmak istediği şey bu ve zamanla daha fazlası olacak. Sosyal medya için açık ve merkezi olmayan bir standart etrafında bir girişime fon sağlayarak üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Amacımız, internetin genel konuşma katmanı için bu standardın müşterisi olmaktır.”

Dorsey, bunu inşa etmenin zaman alacağını ve insanlarla görüşme ve işe alma sürecinde olduklarını söyledi. Dorsey, “Hem bir standardı sıfırdan başlatmaya hem de zaten var olan bir şeye katkıda bulunmaya bakıyoruz. Nihai yön ne olursa olsun, bu işi tamamen kamusal şeffaflıkla yapacağız” ifadelerini kullandı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Market

Öne Çıkan Başlıklar