Yükleniyor...

Twitter CEO’sundan Bitcoin’le (BTC) Alakalı Önemli Açıklamalar

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin ve blockchain’in finansal özgürlüğü güçlendireceğini ve içerik dağıtımının geleceğini şekillendireceğini söyledi

Twitter cEOsu Bitcoin aciklamasi

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin ve blockchain’in finansal özgürlüğü güçlendireceğini ve içerik dağıtımının geleceğini şekillendireceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Oslo Özgürlük Forumu’nda konuşan Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin ve blockchain teknolojisinin bugün bildiğimiz interneti başlangıçta amaçlanan haline dönüştürecek bir hareketi başlatacağını söyledi. Oslo Özgürlük Forumu, İnsan Hakları Vakfı’nın ev sahipliği yaptığı küresel bir dizi etkinliktir. Bir röportajda Jack Dorsey, Bitcoin ve blockchain teknolojisinin interneti içeriğin kalıcı olarak var olabileceği merkezi olmayan bir platforma dönüştürmede paylaştığı önemli rolden bahsetti.

Dorsey, ilk günlerde internetin aslında daha merkeziyetsiz olduğunu söylüyor. Ancak merkeziyetsizlik içerik keşfinin daha zor olduğu anlamına geliyordu:

“Merkeziyetsizlikle ilgili zor olan şey aslında keşif yapmaktır: içerik bulmak, benzer düşünen insanları bulmaktır. Google’ın temsil ettiği şey de bu: Keşif sorununu merkezileştiriyor. Facebook’un temsil ettiği şey: Bir keşif problemini merkezileştirmek. Twitter’ın da temsil ettiği şey: Keşif sorununu merkezileştirmek.”

Artık blockchain teknolojisi var olduğu için Dorsey, merkezi olmayan bir temele dayalı daha iyi keşif ve finansal araçlar yaratma potansiyelini görüyor:

“Geçmişte değerimizin çoğu içerik barındırma hakkındaydı. Bu yüzden tweet’leri barındırırdık, görüntüleri barındırırdık, videoları barındırırdık. Blockchain ve Bitcoin bir geleceğe işaret ediyor ve içeriğin sonsuza dek var olduğu, kalıcı olduğu, kaybolmadığı, kendisine bağlı her düğümde sonsuza kadar var olduğu bir dünyaya işaret ediyor. “

Dorsey konuşmasının devamında, “Keşif işindeyiz ve keşif konusunda özel bir yaklaşımımız olacak, bu sağlıklı bir sohbet. İnsanların dünyada neler olup bittiğini anlamalarına yardımcı olmayı, neler olduğu hakkında konuşmayı ve sorunları birlikte çözmeyi umduğumuz sağlıklı bir halka açık sohbet yapmak istiyoruz” ifadelerini kullanıyor.

Sansürlenemeyecek, Kaldırılamayacak

Dorsey’in ifadelerine göre bu teknolojiler sayesinde içerikler sonsuza kadar var olacak. Kaldırılamayacak ve sansürlenemeyecek. Ünlü isme göre Bitcoin ve blockchain teknolojileri günden güne daha birey odaklı olacak.

Twitter CEO’suna göre Bitcoin’in be blockchain’in temel hedefi, içinde yaşadığımız dünyaya daha güvenilir bir sistem sağlamak. Bu teknolojilerin asıl ve asli işlevi bu. Dorsey, son olarak şunları söyledi:

“Sonuçta bunun anlamı, bizden çok daha büyük bir şeyin müşterisi olmamız gerektiğidir. İnsanların halka açık bir blok zincirine katkıda bulunmasını sağlamalıyız. Ve eğer bunu başarabilirsek, bu gerçekten güçlü bir şey ve bence internetin ne olabileceğinin gücüne ve orijinal amacına geri dönüyor, bu da dünyadaki herkesin erişebileceği bir şey. Dünyadaki herkes katılımları, sahip oldukları şeyler, gördükleri ve paylaştıklarıyla ilgili kararlar alabilir.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x