Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Twitter CEO’su Bitcoin’e Olan Bağlılığını İfade Etti

Twitter CEO’su Bitcoin’e Olan Bağlılığını İfade Etti

ABONE OL:google-news

Square’in kripto odaklı bölümünün artık Jack Dorsey tarafından oluşturulmuş bir web sitesi var. Halka açık mobil ödeme şirketi Square’in kripto para odaklı bölümü olan Square Crypto, Jack Dorsey tarafından kişisel olarak inşa edilen web sitesini açıkladı. Yeni proje, milyarderin dünyanın gelecekteki para birimi olabileceğine inandığı Bitcoin‘e olan bağlılığının altını çiziyor.

square crypto bitcoin

43 yaşındaki milyarder, Adobe Dreamweaver adlı web geliştirme aracının yardımıyla web sitesini oluşturdu. Dreamweaver, kapsamlı HTML düzenleyicisiyle bir siteyi sıfırdan tasarlamaya izin verir. Web sitesinin başlığı Bitcoin‘in bir yatırımdan daha fazlası olduğunu belirtiyor ve Square’in girişiminin amacını vurguluyor:

“Bitcoin en iyi paradır. Onun gibi kullanılmalı. Bitcoin’i gezegenin tercih ettiği para birimi yapmayı amaçlayan ücretsiz, açık kaynaklı projeler oluşturuyor ve finanse ediyoruz.”

Ziyaretçiler, en son güncellemeler, “Lightning Geliştirme Kiti” gibi güncel projeler ve geliştiriciler ve tasarımcılar için ödenekler hakkında bilgi bulabilirler.

BTC

BTC Benimsenmesini İleri Götürmeyi Hedefliyor

Bu ayın başlarında Square Crypto, sektördeki yenilikleri teşvik etmek için diğer kripto para birimi şirketlerini patentlerini paylaşmaya davet eden bir kripto para birimi patent ittifakı kurdu.

Bitcoin’in en büyük sorununu çözme amacında olan Dorsey’in Twitter biyografisindeki tek şey kripto para biriminin adı. Dorsey muhtemelen teknoloji endüstrisindeki en sesli Bitcoin savunucularından birisi. Daha önce de belirttiğimiz gibi Dorsey, kısa süre önce Reuters’e Bitcoin’i internet para biriminin “en iyi tezahürü” olarak gördüğünü söyledi. Square Crypto, insanların en iyi kripto para birimini anlamasını ve kullanmasını kolaylaştırmaya odaklandı ve böylece ana akım benimsenmesini daha iyiye götürmeyi hedefliyor.

Ancak Dorsey, BTC‘nin şu anda bir para birimi olarak işlev görmediğine inanıyor:

“Para birimi olarak işlevsel değil. Zirveler ve dipler bir yatırım varlığına işaret ediyor ve altına eşdeğerdir.”

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

988BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
26,549TakipçilerTakip Et
1,030AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar