Yükleniyor...

Twitter CEO’su Jack Dorsey Bitcoin (BTC) İçin Neler Söyledi?

Bitcoin fiyatı, diğer varlıkların çoğuyla birlikte Mart ayında düştükten sonra hızla geri toparlandı ancak son zamanlarda teknoloji hisse senetlerine paralel olarak tekrar düştü

jack dorsey

Bitcoin fiyatı, diğer varlıkların çoğuyla birlikte Mart ayında düştükten sonra hızla geri toparlandı ancak son zamanlarda teknoloji hisse senetlerine paralel olarak tekrar düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Şimdi hem  Twitter’ın hem de ödeme şirketi Square’in milyarder patronu Jack Dorsey; Bitcoin’in “fikir birliğine dayalı” ve “herkes tarafından oluşturulmuş” olması nedeniyle,  internetin “muhtemelen en iyi” yerel para birimi olduğunu söyledi.

Dorsey, geçen hafta bir röportajda Reuters’a verdiği demeçte; “İnternet, fikir birliğine dayalı ve herkes tarafından inşa edilen bir şey ve herkes onun gidişatını değiştirebilir. Bitcoin aynı modellere sahip, o da internet üzerine inşa edildi” dedi. “Harika bir fikri olan herhangi biri buna katkıda bulunabilir.”

Kripto Para Şirketlerinin Patentleri

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, şirketi Square’in diğer kripto para birimi şirketlerini patentleri bir araya getirecek ve endüstrinin Cryptocurrency Open Patent Alliance (COPA) adı verilen açık kaynak ruhunu koruyacak bir “ittifaka” katılmaya davet ettiğini duyurdu.

“İnternet için küresel bir yerel para birimi olması gerektiğine inanıyoruz. Herkesin ekonomiye katılabilmesi ve aynı araçlara ve hizmetlere erişebilmesi gerektiği gibi, herkes de kripto para birimlerine katılabilmeli ve erişebilmelidir. Temel inovasyonu Square’den tamamen ayrı bir varlık olan ve kendi bağımsız yönetim kuruluna sahip olan COPA’ya sahibiz. Patentlerin saldırgan ve yanlış yönlendirilmiş kullanımı sonucu kripto para birimleri gibi gelişmekte olan teknolojilerin büyümesini ve benimsenmesini tehdit ediyor.”

ABD kripto para birimi ve blok zinciri ile ilgili patentlerin sayısı, her ikisi de patent başvurusu yapan yazılım ve bilgi işlem devleri Microsoft ve IBM ile 2016 ile 2017 arasında ikiye katlandı. Çin’in teknoloji ve perakende devi Alibaba patent veritabanı tarafından yayınlanan bir rapora göre, en çok kripto paralar ile ilgili patentlere sahip.

Kripto paralar ile çalışan herhangi bir şirket, patenti olup olmadığına bakılmaksızın, COPA’ya katılmaya uygun olacaktır.

Dorsey Twitter üzerinden “Square, tüm kripto para patentlerimizi yeni bir kar amacı gütmeyen kuruluş ile birleştiriyor” dedi. Geçen ay Square, popüler Cash App’in 2020’nin ikinci çeyreğinde Bitcoin ile ilgili 875 milyon dolar gelir getirdiğini açıkladı.

Dorsey, son yıllarda Bitcoin’i defalarca onayladı ve Times of London ile 2018 röportajında ​​Bitcoin’in 2030 yılına kadar dünyanın tek para birimi olma potansiyeline sahip olduğunu iddia edecek kadar ileri gitti.

Dorsey bu hafta, “İnternetin yerel bir para birimi istediğini düşünüyorum ve bunun şu ana kadarki en iyi tezahürü Bitcoin olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Bununla birlikte, Dorsey, Bitcoin ve kripto para biriminin daha geniş, genel kabul görmeden önce yapılması gereken işler olduğunu düşünüyor; iyileştirilmesi gereken “işlem süreleri ve verimliliği” ve kullanım kolaylığına işaret ediyor.

“Bitcoin’i sezgisel, hızlı ve bugün var olan kadar verimli ve bunun ötesine geçecek şekilde inşa etmeliyiz” dedi.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x