Yükleniyor...

Twitter CEO’su Jack Dorsey İlk Tweet’ini Satışa Çıkardı!

Sosyal medya platformundaki ilk tweetin sahibi Twitter CEO'su Jack Dorsey, bu tweet'i non-fungible token (NFT) olarak açık artırmaya çıkardı.

jack dorsey nft

Sosyal medya platformundaki ilk tweetin sahibi Twitter CEO’su Jack Dorsey, bu tweet’i non-fungible token (NFT) olarak açık artırmaya çıkardı.

Dorsey bugün 21 Mart 2006 tarihli tweet’i Valuables platformu üzerinden satışa sundu. Şu ana kadar en yüksek teklif 294.444 dolar oldu. Müzayede, Dorsey bir teklifi kabul edene kadar sürecek. Valuables web sitesine göre, Tweet’in kendisi Twitter’da yayınlanmaya devam edecek. Satın alınan şey, yaratıcı tarafından imzalanıp doğrulandığı için benzersiz bir dijital tweet sertifikası olacak.

Kullanıcılar, işlemin gerçekleşeceği Ethereum blockchain’in yerel token’ı olan ETH ile ürün için teklif verebilir.

NFT’lerin popülaritesi artıyor. İlk üç NFT pazar yeri; NBA Top Shot, OpenSea ve Beeple, Şubat ayında işlem hacminde toplam 342 milyon dolarlık bir ticaret hacmi elde etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner