Yükleniyor...

Twitter CEO’su Salgınla Mücadele İçin 1 Milyar Dolar Bağışlayacak

Twitter CEO'su ve Square kurucusu Jack Dorsey, Kovid-19 salgınıyla mücadele etmek için para ve malzeme bağışlayan girişimciler listesine katıldı.

twitter ceosu jack dorsey koronavirüs bağış

Twitter CEO’su ve Square kurucusu Jack Dorsey, Kovid-19 salgınıyla mücadele etmek için para ve malzeme bağışlayan girişimciler listesine katıldı. Tanınmış Bitcoin savunucusu, 1 milyar dolar değerindeki Square hisselerini Start Small LLC adlı bir kuruluşa devretti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele devam ederken, büyük şirketler ve hatta bireyler ekipman, maskeler, solunum cihazları ve daha fazlası için önemli miktarda maddi yardım yapıyor. Twitter CEO’su ve Square’in kurucusu Jack Dorsey geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili katkısını açıkladı. Dorsey, Start Small LLC adlı şeffaf bir fon yarattı. Ünlü isim bu fona servetinin yaklaşık yüzde 28’ini temsil eden Square hisselerinin 1 milyar dolarını transfer etti.

Krizden Sonra da Devam Edecek

Dorsey’nin paylaştığı dosyaya göre, 100 bin dolarlık ilk bağış Amerika Gıda Fonu’na gönderildi. Popüler Hollywood oyuncusu Leonardo DiCaprio tarafından başlatılan fonun amacı, Kovid-19’dan etkilenen insanlar için yemek yardımı yapmak. Fon sadece bir günde 12 milyon doların üzerinde para toplamayı başardı. Bitcoin emojisini hala kişisel Twitter sayfasında tutan Dorsey, Start Small LLC’nin Kovid-19 krizi bittikten sonra bile rol oynayacağını açıkladı. Fon, dünya çapında kız çocuklarının sağlığı ve eğitimine odaklanacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x