Yükleniyor...

Twitter CEO’sundan Bitcoin (BTC) Paylaşımı Geldi!

Önceki gün haberini verdiğimiz üzere Hedge fon şirketi Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, başarısının çok büyük olması durumunda hükümetlerin Bitcoin’i (BTC) yasaklayabileceğini dile getirmişti.

close up on gold bitcoin cryptocurrency blockchain bitcoin mining coins bitcoin business bitcoin logo t20 XzrRBb 1

Önceki gün haberini verdiğimiz üzere Hedge fon şirketi Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, başarısının çok büyük olması durumunda hükümetlerin Bitcoin’i (BTC) yasaklayabileceğini dile getirmişti.

Bu açıklamaların üzerine Nathaniel Whittemore “The Breakdown” isimli podcast serisinde bu konuya yer verdi. Whittemore, podcast’inin başlığında şu ifadelere yer verdi:

“Dalio, hükümetlerin Bitcoin’i öldüreceğini söyledi. O haklı mı? Aşırı derecede yükseliş gösteren bir haftada, ünlü yatırımcı Ray Dalio, Bitcoin ve dijital varlıklar konusundaki şüphelerini yineledi.”

Whittemore’un bu podcast’inin üzerine Twitter CEO’su Jack Dorsey de konuyla alakalı bir paylaşım yaptı. Coindesk’in “Dalio, hükümetlerin Bitcoin’i öldürebileceğini söyledi. Peki haklı mı?” başlıklı podcast haberini paylaşan Dorsey, cevap olarak “Hayır” yazdı. Bunun üzerine birçok Bitcoin savunucusu Dorsey’e destek oldu.

Ekran Resmi 2020 11 15 05.55.25

Dorsey’i eleştirenler de oldu. Bildiğiniz gibi ABD seçim süreci sırasında Başkan Donald Trump’ın pek çok tweet’i sansüre uğramıştı. Dorsey de bu hareketinden ötürü ifade özgürlüğüne engel olduğu yönünde suçlamalarla karşılaştı. Ama bazı Twitter kullanıcıları bunu unutmamış olacak ki Dorsey’in Bitcoin paylaşımı üzerine eleştirilerde bulundu. Bir kullanıcı “Ama sen ifade özgürlüğünü öldürdün” diye konuştu.

https://twitter.com/dambolikosak/status/1327770922674253827?s=20

Dalio Neler Demişti?

Dalio, Bitcoin hakkında bir takım eleştirilerde bulunarak, kripto para birimini hem yatırım aracı hem de ödeme aracı olarak kullanamayacağımızı söyledi. Dalio, şu ifadeleri kullandı:

“Bugün, henüz Bitcoin ile kolayca bir şeyler satın alamıyorum. Bir servet deposu olarak o kadar değişken ki, spekülasyona dayalı oynaklığı o kadar büyük ki, etkin bir servet deposu değil ve bu aynı zamanda bir işlem aracı olmanın bir sorun olmasının nedenlerinden biri.”

Nathaniel Whittemore da podcast’te Dalio’nun bu sözlerine teker teker karşı argüman sundu. Podcast’i buradan dinleyebilirsiniz:

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner