Yükleniyor...

Twitter Hack’inin Arkasındaki İsim Olan 17 Yaşındaki Genç Tutuklandı

FBI, Twitter tarihinin en büyük hack’inin arkasındaki hacker’ı buldu.

twitter hack skandalı 17 yaşındaki genç tutuklandı

FBI, Twitter tarihinin en büyük hack’inin arkasındaki hacker’ı buldu. Hacker henüz 18 yaşında bile değil. Tampa Bay Times’ın bildirdiğine göre, 17 yaşındaki Graham Ivan Clark, Twitter’daki büyük Bitcoin hack’inin beyni oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Genç, FBI, ABD DOJ, IRS tarafından yürütülen ortak soruşturmanın ardından tutuklanmıştı. Avukat Andrew Warren, konuyla alakalı şu açıklamalarda bulundu:

“Federal kanun uygulayıcı ortaklarımızı tebrik ediyorum. Çok yönlü ve kapsamlı bir sahtekarlığın failini araştırmak ve tanımlamak için hızlıca çalıştılar. ”

Ne Yaşanmıştı?

Daha önce bildirdiğimiz gibi, Elon Musk, Bill Gates, Kim Kardashian ve diğer önemli figürlere ait bir dizi yüksek profilli Twitter hesabı, Bitcoin dolandırıcılığı için 15 Temmuz’da ele geçirilmişti.

Clark, adresine gönderilen BTC miktarını iki katına çıkarmayı vaat ettikten sonra insanlardan 100 bin dolardan fazla kripto para toplamıştı. Başlangıçta saldırının arkasındaki kimsenin bir Twitter çalışanına rüşvet vererek bu dolandırıcılığı yaptığundan şüphelenilse de, sosyal medya devi son zamanlarda büyük güvenlik ihlalinin bununla alakalı olmadığını ifade etmişti.

Bilgisayar korsanı, web sitesinin dahili araçlarına doğrudan erişimi olan çalışanları hedef alarak bunu gerçekleştirmiş.

Clark şu anda kimlik hırsızlığı ve diğer birçok suçu içeren 30’dan fazla ayrı suçtan ağır suçlamalarla karşı karşıya.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x