Twitter'dan Kripto Para Dolandırıcılarına İlişkin Açıklama! • Coinkolik
Yükleniyor...

Twitter’dan Kripto Para Dolandırıcılarına İlişkin Açıklama!

Twitter, geçtiğimiz hafta başta Google'ın hesabı olmak üzere birçok büyük hesabın kripto para dolandırıcıları tarafından hack'lenmesine ilişkin bir açıklama yaptı.

Twitter Kripto Para Dolandırıcıları

Twitter, geçtiğimiz hafta başta Google’ın hesabı olmak üzere birçok büyük hesabın kripto para dolandırıcıları tarafından hack’lenmesine ilişkin bir açıklama yaptı. Twitter, hesapların hack’lenmesinin platformunun saldırıya uğramasından değil de üçüncü taraf bir sağlayıcıdan kaynaklandığını söylüyor. Teknoloji şirketi, bilgisayar korsanlarının adsız bir üçüncü taraf uygulamasındaki bir güvenlik açığından faydalanarak tweet’lerin atıldığını kesin olarak belirledi.

Twitter’ın onayı, Bitcoin dolandırıcılarının sözde hediye Bitcoin dağıtıldığını söyledikleri tweetleri Google, perakende devi Target gibi yüksek profilli markaların hesaplardan paylaşmalarından kısa süre sonra geldi. Bilmeyenler için geçtiğimiz hafta kripto para dolandırıcıları dev markaların Twitter hesaplarını hedef aldılar. Hesaplar üzerinden yüksek miktarlarda Bitcoin hediyesi vaadinde bulunarak kurbanlardan küçük miktarlarda kripto para göndermeleri talep edilen tweetler atıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Google G Suite Bitcoin Hack

Kurban hesaplardan Target, bilgisayar korsanlarının attığı aldatmaca tweet’leri kaldırmasından sonra bir açıklama yaptı. Şirket, Twitter hesaplarına uygunsuz bir şekilde erişildiğini belirterek, hesabın kontrolünü yeniden ele aldıklarını duyurdu.

Twitter’ın bilgisayar korsanlarının hangi yöntemle yüksek profilli hesaplarını hedef aldıklarını doğrulaması ise Google Suite, Target, Body Shop, Toledo Rockets ve Universal Music Czech Republic gibi hesapların aynı anda nasıl hack’lendiğini net bir şekilde açıklıyor.

Bu son büyük Twitter hack vakası kripto para tarihinde bir ilk değil. Daha önce de birçok yüksek profilli Twitter hesabı kripto para dolandırıcıları tarafından ele geçirilmiş ve hediye kripto para vaatlerinin bulunduğu tweet’ler atılmıştı.

Bilgisayar korsanlarının en çok ilgi gösterdikleri hesap ise Elon Musk. Bilgisayar korsanları, doğrulanmış bir hesabın kontrolünü ele geçirdikten sonra profil resmini ve hesap adını Elon Musk olarak değiştiriyorlar. Böylece ilk bakışta farklı bir hesaba ait doğrulanmış hesap Elon Musk görünümünü kazanmış oluyor ve sözde hediye kripto para ödüllerini kazanmaları için takipçilerden küçük miktarlarda kripto para göndermeleri talep ediliyor. Elbetteki tuzağa düşen kurbanlar sadece gönderdikleri kripto para ile kalıyor. Herhangi bir hediye Bitcoin gönderimi yapılmıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x