Yükleniyor...

Twitter’ın Kurucusunun Şirketinden Bitcoin (BTC) Kullanımını Artıracak Adım

Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey'in halka açık bir şirket Square'in kripto para bölümü Square Crypto, Lightning Network (LN) için özel bir kit olan Lightning Development Kit'i (LDK) geliştirdiğini duyurdu.

Bitcoin BTC Kullanımı

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in halka açık bir şirket Square’in kripto para bölümü Square Crypto, Lightning Network (LN) için özel bir kit olan Lightning Development Kit’i (LDK) geliştirdiğini duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Square Crypto ekibi, Bitcoin cüzdan geliştiricileri ile yapılan görüşmelerin ardından LN’i cüzdanlara entegre etmenenin zorlu bür süreç olduğunu fark ederek harekete geçti. Şu anda Katman 2 protokolünü her uygulamaya entegre etmek için herkese uyan bir çözüm bulunmuyor.

Bu durumdan yola çıkan Square Crypto ekibi, ideal olarak birden fazla cihazda herhangi bir cüzdan tarafından desteklenmesi gereken LN için destek sunma sürecini basitleştirmesi beklenen LDK’yı geliştirmeye başladı. Bitcoin teknoloji şirketi Acinq ve Blockstrem tarafından desteklenecek olan Square Crypto, bu girişiminin hızlı ve ucuz Bitcoin ödemelerinin önünü açmasını umuyor.

Öte yandan geliştirici tarafındaki zorluklara rağmen LN kullanımı yerinde durmuyor. Bugün itibariyle LN desteği sunmaya başlayan Electrum, Bitfinex’in bu yeni özelliği uygulamadan önce LN’i destekleyen ilk cüzdan oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x