Yükleniyor...

Twitter, MicroStrategy’nin İzinden mi Gidiyor?

Twitter, tahvil satışı yoluyla, 1.

twitter

Twitter, tahvil satışı yoluyla, 1.25 milyar dolarlık gelir elde etmeyi planladığını açıkladı. Açıklama, Twitter’ın, MicroStrategy gibi bir yol izleyeceğine dair spekülasyonlara neden oldu.

Dünyaca ünlü sosyal medya devi Twitter, dönüştürülebilir tahvil satışı ile 1.25 milyar dolarlık gelir elde etmeyi planladıklarını duyurdu. Şirket, bu teklifin nedenini “kurumsal gayeler” olarak belirtse de, kripto para topluluğunun aklına, MicroStrategy gibi devasa bir Bitcoin (BTC) yatırımı gerçekleştirilmesi ihtimali geldi.

Twitter, 1.25 Milyar Dolarlık Gelir Hedefliyor

Twitter bugün bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Yapılan açıklamaya göre Twitter, 2026 yılında ödenmesi gereken 1.25 milyar dolarlık bir tutar teklif edecek.

Şirket, elde edeceği bu gelirin, potansiyel satın alma işlemleri ve çeşitli işletme sermayesinde kullanılacağını ifade etti.

Bitcoin Yatırımı Olabilir mi?

Twitter, her ne kadar, Bitcoin ile ilgili bir açıklama yapmamış olsa da, kripto para topluluğu bu ihtimali değerlendirmeye başladı.

Anthony Pompliano gibi önemli isimler, Twitter’ın bu hamlesinin bir Bitcoin yatırımına işaret edebileceğini ifade ediyor. Daha önce de MicroStrategy de dönüştürülebilir tahvil satışı yoluyla 1.6 milyar dolarlık bir gelir elde etmiş, ardından da önemli miktarda Bitcoin yatırımı gerçekleştirmişti.

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey’in, tıpkı Michael Saylor gibi bir Bitcoin savunucusu olduğu düşünüldüğünde, Twitter’ın Bitcoin yatırımı yapması çok da şaşırtıcı bir gelişme olmayacak. Jack Dorsey’in CEO’su olduğu bir başka şirket olan Square, toplamda 200 milyon doları aşan iki ayrı Bitcoin yatırımı gerçekleştirmişti.

Geçtiğimiz günlerde de Twitter’ın CFO’su olarak görev yapan Ned Segal da, Bitcoin yatırımı için açık kapı bırakmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x