Yükleniyor...

Twitter, Türkiye’deki Bazı Zararlı Kripto Para Hesaplarını Kapattı

Dünyanın hemen hemen her bölgesinde her kesim tarafından kullanılan Twitter, Türkiye’de 7 bin 340 hesabın kapatıldığını açıkladı.

twitter türkiye açıklaması bazı kripto para hesapları kapatıldı

Dünyanın hemen hemen her bölgesinde her kesim tarafından kullanılan Twitter, Türkiye’de 7 bin 340 hesabın kapatıldığını açıkladı. Kapatmalara gerekçe olarak ise manipülasyonu engelleme politikalarının ihlal edilmesini gösterildi. Açıklamada kapatılan hesaplar arasında kripto para birimiyle ilişkili spam içerikler paylaşan hesapların olduğu da ifade edildi.

twitter türkiye paylaşımı
Kaynak: Twitter
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Twitter, yaptığı açıklamada bu hesapların AK Parti’nin gençlik kollarıyla ilişkili olduğunu vurguladı. Bununla beraber sosyal ağ, bu geniş ağın kripto para birimleriyle alakalı spam paylaşımlarda bulunduğunu da söyledi. Fakat bu ticari sahte hesapların, bahsi geçen siyasi parti ile bağlantılı olduğuna dair kanıt bulunamadığını daha detaylı raporunda belirtti.

Elon Musk Taklidi ile Dolandırıcılık

Twitter kapatılan hesaplara 2 örnek gösterdi. Biri @elunmusk diğeri de @elanmusk adlı hesaplar. Bu 2 hesap da Elon Musk’ı taklit ederek çeşitli kripto para kampanyalarına ilişkin bağlantılar paylaşıyordu.

Öte yandan Twitter sadece Türkiye değil, aynı zamanda Rusya ve Çin’den de bazı hesapların kapatıldığını açıkladı.