Yükleniyor...

Twitter’a Neler Oluyor: Elon Musk ve Barack Obama Hack’lendi!

15 Temmuz akşamında, önce kripto para topluluğundakiler, ardından ise kripto paralarla ilgilenmeyenler dahi herkes şaşırtıcı anlara tanık oldu.

hacker

15 Temmuz akşamında, önce kripto para topluluğundakiler, ardından ise kripto paralarla ilgilenmeyenler dahi herkes şaşırtıcı anlara tanık oldu. İlk başta kripto para borsası Binance ile başladığı bilinen Twitter hesaplarının hack’lenmesi (saldırıya uğraması) olayı; boyut atlayarak siyasetçilere kadar sıçradı. Saldırganlar ünlü isimlerin Twitter hesaplarını hack’leyerek veya bir şekilde onların hesaplarından tweet atarak; bu isimlerin takipçilerinden Bitcoin istediler. Şimdi herkesin aklında tek bir soru var: Neler oluyor?

Kimler Saldırıya Uğradı?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Saldırganların ele geçirdiği hesaplardan attıkları tweet’ler, hep aynı kalıpta yazılmıştı. Kullanıcılardan Bitcoin göndermelerini, bunun karşılığında 2 katı Bitcoin göndereceğini belirten tweet’ler atıldı. Ve malesef ki bu tweet’lere inanlar da oldu.

Saldırıya uğrayanların sayısı saatler içinde arttı ve en önemlisi de, bu saldırının en büyük isimleri hedef almış olmasıydı. Haberin yazımı itibariyle saldırıya uğrayan Twitter hesapları şunlardır:

Apple, Amazon, Jeff Bezos, Mike Bloomberg, Bill Gates, Elon Musk, Kim Kardashian, Kanye West, Bitcoin, Coinbase, Binance, Gemini, Kucoin, Gate.io, Coindesk, Uber, Tron, Justin Sun, Charlie Lee

Saldırıya uğrayan siyasi isimler ise konuya ayrı bir boyut kattı. Obama, Joe Biden gibi isimlerin hesaplarının saldırıya uğramasından sonra, birçok kişi “Sıra Donald Trump’ta mı?” dedi.

Komplo Teorileri

Twitter’daki kripto para topluluğunda bu tweet’lere itibar edilmemesi ve bilinmeyen cüzdanlara Bitcoin gönderilmemesi savunulurken, bir yandan da olayın sebebine ve amacına yönelik iddialar ortaya atıldı. Kimine göre bu durum, Twitter’da hashtag olan Bitcoin için bir benimsenme ve reklam kaynağı iken; bir kesim de bu durumun Bitcoin’in imajına zarar verdiğini ve Twitter’ı da güç bir duruma soktuğunu belirtti.

Şu anda belirtilen hesaba gönderilen Bitcoin miktarı 12 BTC’yi geçmiş bulunmaktadır. Bazı yorumcular saldırganların amacının bu kadarlık bir dolandırıcılık olmadığı, daha farklı ve derin bir niyetleri olduğunu belirtmektedir. Twitter’daki bir açıktan kaynaklandığı tahmin edilen olay, daha çok büyüyeceğe benziyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x