Yükleniyor...

Twitter’da Bitcoin’e Yapılan Göndermeler Büyük Hız Kazandı

Bitcoin'in Twitter'daki varlığı, yılın başından beri dört kattan fazla arttı ve 2018'den beri görülmeyen seviyelere ulaştı.

Twitter'da en çok konuşulan 20 coin

Bitcoin’in Twitter’daki varlığı, yılın başından beri dört kattan fazla arttı ve 2018’den beri görülmeyen seviyelere ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitinfocharts tarafından sağlanan verilere göre, 1 Ocak 2020’den bu yana Twitter’da Bitcoin’den (BTC) söz edilen ifadeler %313 artış gösterdi. 1 Ocak’ta 13.500 olan ifade sayısı bugün 55.866’ya yükseldi.

En son 2018 yılında böylesine bir artışın görüldüğü ifade sayısında temel sebep olarak yaklaşan Bitcoin Yarılanma Etkinliği ve buna bağlı olarak lider kripto varlığın yükselişe geçmesi gösteriliyor. Yazım itibari ile Bitcoin 9.802 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Google arama trendlerinde de benzer artışlar söz konusu. Özellikle “Bitcoin Halving” kelimesinde ciddi bir artış yaşanıyor.

Sağlanan veriler incelendiğinde Bitcoin’de yaşanan fiyat artışı kullanıcılar tarafından oldukça ilgi çekici görünüyor. Fiyat artışına ek olarak 4 yılda bir gerçekleşen ve madencilik ödülünü yarıya indiren, bu sebepten dolayı Bitcoin’i enflasyona karşı koruyan yarılanma etkinliğinin payı oldukça büyük.

Bitcoin’in yeniden canlanan popülaritesi blockchain düzeyinde ise çok da fark sağlamadı. Ortalama işlem ücretleri yakın zamanda 2,94 dolar seviyesinde yer alırken, blockchain mempool 80MB’ın üzerinde onaylanmamış işlem ile tıkanmış vaziyetteydi. Bugün ise, mempool 20MB’ın altında işlenmemiş veri içeriyor ve ortalama ücretler ise 2 doların biraz altında yer alıyor.