Yükleniyor...

Twitter’ın Yeni Algoritmasi Bitcoin’i Seçti!

Twitter’ın yeni görsel algoritması çok konuşulacağa benziyor.

twitter bitcoini secti btc

Twitter’ın yeni görsel algoritması çok konuşulacağa benziyor. Twitter’ın görsel içerisinde yer alan nesnelerden sadece birini ön plana çıkardığı küçük resim algoritması, kullanıcılar arasında viral bir hale geldi. Twitter kullanıcıları, nesneler arasında karşılaştırma yapmak için bu uygulamayı kullanmaya başladı. Biz de Coinkolik olarak bu algoritmayı kripto paraları karşılaştırmak için kullandık.

Son birkaç gündür Twitter’da sıklıkla konuşulan küçük resim algoritmasına tanık olmuşsunuzdur. Bu algoritmanın amacı büyük resimleri paylaşım sırasında küçük resimlere dönüştürmekti. Fakat algoritma farklı bir yönüyle ön plana çıkmaya başladı. O da birden fazla nesne arasından sadece bir tanesini ön plana çıkarması. Hatta insanların denemeleri üzerine hem beyaz tenli hem de koyu tenli insanların olduğu fotoğraflarda beyaz tenlilerin ön plana çıktığı görüldü. Bu da platformda ırkçılık tartışmalarını alevlendirmiş oldu.

Bitcoin Ön Plana Çıktı

Biz bu tartışmaları bir kenara bırakarak, algortimayı sadece karşılaştırma amacıyla kullanmak için Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) logolarını paylaştık. 2 önemli kripto para arasında yaptığımız bu karşılaştırmada Twitter’ın yeni algoritması 2 fotoğrafta da Bitcoin’i ön plana çıkardı.

Twitter paylaşımında fotoğrafların üzerine tıklayarak, orijinal hallerini görebilirsiniz. Algoritmayı denemek için 2 ayrı fotoğraf kullandık. Fotoğrafların birinde ETH logosu üstte, diğerinde de BTC logosu üstte yer aldı. Twitter, logoların konumundan bağımsız olarak iki fotoğrafta da BTC’yi öne çıkardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner