Yükleniyor...

Tyler Winklevoss: “Bitcoin Tek Uzun Vadeli Enflasyondan Koruma Aracıdır”

Bloomberg büyük bir TÜFE artışına rağmen, ABD'nin henüz enflasyonda büyük bir artış görmeyeceğini ancak fiyatların oldukça hızlı yükseldiğini bildirdi.

Tyler Winklevoss: "Bitcoin Tek Uzun Vadeli Enflasyondan Koruma Aracıdır"

Bloomberg büyük bir TÜFE artışına rağmen, ABD’nin henüz enflasyonda büyük bir artış görmeyeceğini ancak fiyatların oldukça hızlı yükseldiğini bildirdi.

Tüketici Fiyat Endeksi Haziran’da Yükseldi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bloomberg, ABD Çalışma Bakanlığı’nın Çarşamba günü aktardığına göre, araçlar ve konfeksiyon TÜFE’nin bir ay önceki aynı rakamı izleyerek Temmuz ayında yüzde 0,6 arttığını duyurdu.

Bu oran Bloomberg’in yüzde 0,3 tahmininden iki kat daha yüksekti. Geçen yıla kıyasla, bu genel olarak yüzde 1’lik bir artışa denk gelmektedir.

Çekirdek TÜFE rakamları da Haziran ayında yüzde 1,2’den yüzde 1,6’ya çıktı.

Ekonominin diğer önemli alanlarındaki fiyat endekslerindeki yükselişe dayanarak, Bloomberg, henüz büyük bir enflasyonist artışa girmemiş olsak da, fiyatların oldukça hızlı yükseldiğine inanıyor.

“Bitcoin Tek Uzun Vadeli Enflasyondan Koruma Aracıdır”

Bitcoin milyarderi ve ünlü Winklevoss ikizlerinden biri olan Gemini borsasının kurucu ortağı Tyler Winklevoss, enflasyonist koşullarda uzun vadeli tek hedge varlığının Bitcoin olduğunu Twitter’da duyurdu.

BTC, Temmuz ayının sonundan bu yana 10.000 dolarlık kritik direncin üzerinde işlem görüyor – şu anda neredeyse üç haftadır denilebilir.

Bir başka büyük enflasyon koruma aracı olan altın da son zamanlarda 2.035 dolar seviyesine yükseldi ancak şimdi 1.945 dolar seviyelerine geri döndü.

Bitcoin ayrıca 12.000 doların üzerine çıkmayı başaramadı ve zaten bir haftadır 11.800 dolarlık alanda yan ticaretine devam ediyor ancak 10.000 doların altına da düşmüyor.

Nasdaq’ın Takas Ettiği Dev Şirket, 250 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Aldı

İş zekası alanında çalışan halka açık dev MicroStrategy, 21.454 BTC almaya ve bunun için 250 milyon dolar ödemeye girişti.

Şirket, Bitcoin’i ana ve uzun vadeli güvenli limanı olarak seçti ve bu nedenle onu meşru bir varlık olarak kabul etti.

Aynı gün MicroStrategy’nin hisseleri yüzde 13 arttı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, bunun birçok şirket arasında bütçesinin önemli bir bölümünü Bitcoin’e yatıran ilk büyük şirket olduğuna inanıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x