Yükleniyor...

Tyler Winklevoss: Bitcoin’in (BTC) Değeri Artarken ABD Doları Tuvalet Kağıdı Gibi Değersizleşiyor

Kripto para borsası Gemini'nin kurucu ortağı Tyler Winklevoss, son piyasa düzeltmesi hakkında görüşlerini tweetledi ve Bitcoin'in ABD dolarından çok daha anlamlı bir değere sahip olduğunu söyledi.

Tyler Winklevoss Bitcoin’in BTC Değeri Artarken ABD Doları Tuvalet Kâğıdı Gibi Değersizleşiyor

Kripto para borsası Gemini’nin kurucu ortağı Tyler Winklevoss, son piyasa düzeltmesi hakkında görüşlerini tweetledi ve Bitcoin’in ABD dolarından çok daha anlamlı bir değere sahip olduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Federal Reserve tarafından devam eden benzeri görülmemiş ABD doları basılması, birçok kişinin ABD dolarının zarar görmeden hayatta kalıp kalamayacağını merak etmesine neden oldu. Bazı insanlar, doların hala önemli bir hakimiyete sahip olmasından dolayı çıkarımların yıllarca gelmeyebileceğine inanırken, diğerleri doların zaten parlaklığını kaybettiğine inanıyor.

Bitcoin (BTC) ABD Doları’ndan Çok Daha Anlamlı

Tyler Winklevoss, Satoshi’nin vintage Bitcoin’lerini sattığı boş spekülasyonun etkisiyle gelen en son piyasa düzeltmesi hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Başka bir tweet’e karşılık olarak, Gemini kurucu ortağı Bitcoin’in Çarşamba günü Satoshi söylentilerinden sonra burun kanaması geçirdiğini açıkladı. Winklevoss, 40 BTC’nin uzun zamandır uyuyan bir hesaptan taşındığında yatırımcıları harekete geçirdiğini, ancak Fed’in şu anda trilyonlarca “tuvalet kağıdı” gibi para bastığı için yatırımcıların duyarsızlaştığını ve doları artık umursamadıklarını belirtti. Winklevoss, bu durumu şu şekilde açıkladı:

Bu durum Bitcoin’in değerinin ABD dolarına kıyasla ne kadar daha anlamlı olduğunu gösteriyor.

Bitcoin 9.000 Dolar Civarında Seyretmeye Devam Ediyor.

Yazım sırasında, Bitcoin fiyatı şu anda 9.000 doların biraz üzerinde işlem görüyor. Önde gelen kripto para birimi için kısa vadeli tahminler boğa gözüküyor. Perşembe günü başka bir tweet’te Tyler Winklevoss, bazı hükümetlerin yakında altın yerine Bitcoin alabileceğini gözlemledi. Bu görüşe sebep olan olay, Venezuela’nın, adına 1 milyar dolar olduğu tahmin edilen altın rezervlerini serbest bırakmayı reddettikten sonra İngiltere Merkez Bankası’na dava açtığı raporlarının ortaya çıkmasıyla geldi. Winklevoss, İngiltere Bankası ile Venezuela arasındaki bu çatışmanın bazı hükümetleri, merkezi olmayan ve tartışılmaz olan lider kripto para lehine altın stratejilerini yeniden düşünmeye zorlayabileceğine inanıyor.