Yükleniyor...
Cycecoin

Ubisoft Destekli Blockchain Oyunundan, 2.5 Milyon Dolarlık Fon

Dünyaca ünlü oyun yayıncısı Ubisoft tarafından desteklenen Nine Chronicles, oyun sektörüne yeni bir deneyim kazandırmayı amaçlıyor

ubisoft

Dünyaca ünlü oyun yayıncısı Ubisoft tarafından desteklenen Nine Chronicles, oyun sektörüne yeni bir deneyim kazandırmayı amaçlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nine Chronicles oyununun arkasındaki ekip olan Planetarium, topluluğu açık kaynaklı bir oyun ve hibe fonu ile ödüllendirmek için kolları sıvamış durumda. Planetarium, artık Nine Chronicles oyununun tamamen açık kaynaklı olduğunu duyurdu ve kullanıcıların özgür bir biçimde modlama ve dönüştürme işlemlerini yapabileceğini ifade etti.

World of Warcraft gibi geleneksel MMORPG oyunlarının aksine, Nine Chronicles tamamen eşler arası bir oyun deneyimi sunuyor. Bu nedenle oyunun çalışması için bir merkezi platforma ihtiyaç duyulmuyor. Yani oyunu geliştiren ekip Planeterium kapansa dahi, oyunun farklı fork‘ları sayesinde, oyun oynanmaya devam edebilir.

Assassin’s Creed, Just Dance, FarCry v.b. gibi birçok oyunun arkasındaki firma olan Ubisoft, bu oyuna destek vermiş durumda. Planeterium ve Ubisoft, geçtiğimiz yıl bir danışma ortaklığı kurdu.

Fon Desteği Geliyor

Planetarium, proje kapsamına Nine Chronicles oyununu oynayan kişilere, itibari para birimi, oyun içi öğeler v.b. şekilde fon vermeyi planlıyor. Planetarium CEO’su Kijun Seo konu hakkında şu ifadeleri kullandı.

“Nine Chronicles’tan önce de açık kaynaklı oyunlar söz konusuydu. Ancak bu oyunların pek çoğu, ekosisteme katkıda bulunan kişileri ödüllendirecek kadar güçlü bir finansmana sahip değildi. Biz ise oyunumuzun başarısını, kullanıcılar ile paylaşmanın yöntemlerini araştırıyoruz.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Cycecoin
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x