Yükleniyor...

UBS CEO’su Credit Suisse Devralımı Hakkında Konuştu

UBS'in CEO'su Credit Suisse'nin devralımı hakkında bazı uyarılarda bulunan bir açıklama yaptı.

ubs ceo

UBS‘in CEO’su Credit Suisse’nin devralımı hakkında bazı uyarılarda bulunan bir açıklama yaptı.

UBS bankasının CEO’su Sergio Ermotti, Credit Suisse devralımı hakkında açıklamalar yaptı. Ermotti, bu devralımla birlikte bazı sancılı kararların da beraberinde geleceğini söykledi.

UBS CEO’su Sergio Ermotti, Credit Suisse Devralım Sürecini Değerlendirdi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

UBS, Mart ayında küçük bir İsviçre bankasını devralmayı kabul etmişti ve bu anlaşmanın hızlı bir şekilde tamamlanmasını hedeflediğini söyledi. CEO Sergio Ermotti, bu anlaşmanın yakın bir zamanda tamamlanmasını umduğunu ve düzenleyicilerden 170’den fazla onay aldıklarını belirtti.

ubs

Ermotti, bu devralmanın bir birleşme değil bir devralma olduğunu vurgularken, Credit Suisse’in değerli insanlara ve yeteneklere sahip olduğunu belirtti. Devralınan bankadaki yeteneklerin birleşik grupta daha büyük bir rol oynayabileceklerini söyledi. Credit Suisse CEO’su Ulrich Koerner de bu birleşik liderlik ekibine katıldı.

Ermotti, yeni birleşik varlığın İsviçre için çok büyük olmadığını savundu ve bankanın 1.6 trilyon dolarlık bir bilançoya sahip olacağını belirtti. Ayrıca, bankacılık sektöründe boyutun önemli olduğunu söyledi.

Ermotti açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Herkes için kısa vadeli iş fırsatları yaratamayacağız. Sinerjiler hikayenin bir parçası. Bağımsız ve birleşik organizasyonların maliyet tabanına ciddi bir şekilde bakmamız ve sürdürülebilir bir sonuç yaratmamız gerekiyor. Bu devralım süreci beraberinde sancılı kararlar da getirecektir.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x