Yükleniyor...

UBS’in Süreçleri Devam Ediyor

Konuya aşina kaynaklara göre, UBS'in hükümet destekleri konusunda kesinleşmenin Haziran ortasına kadar sürebileceğini söyledi.

UBS

Konuya aşina kaynaklara göre, UBS‘in hükümet destekleri konusunda kesinleşmenin Haziran ortasına kadar sürebileceğini söyledi. Hükümet desteğinin kesin şartları konusunda henüz fikir birliği yok.

UBS’in Hükümet Desteği Konusundaki Süreçler Devam Ediyor

Ulaşılan bilgilere göre, UBS Group AG ve İsviçre hükümeti Credit Suisse Group AG’yi devralmasının kapanmasını geciktirebilecek bir devlet garantisinin kesin şartları üzerinde fikir birliğine varamadı.

ubs zengin musterilerine kripto para hizmeti sunmak istiyor
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

UBS‘in maruz kalabileceği zararlar için 9 milyar İsviçre frangı destek (yaklaşık olarak 9,9 milyar dolar) üzerinde nihai şartların bulunmamasının, tamamlanması beklenenden daha fazla Haziran’a itebilecek bir gecikme olduğunu söyledi.

Yöneticiler, anlaşmanın Mayıs ayı sonuna kadar tamamlanabileceği konusunda açıklamalar yaparken ve bazı üst düzey bankacılara 7 Haziran civarında hazırlanmaları söylenmiş olsa da, kaynaklar bu sonraki tarihin de artık risk altında olduğunu söyledi. Credit Suisse’in tamamen çökmesini önlemek için Mart ayında hükümetin aracılık ettiği 3 milyar dolarlık devralma konusundaki belirsizlik, işleri birleşmeden etkilenmesi muhtemel binlerce çalışanın üzerinde asılı duruyor.

İsviçre maliye bakanlığından bir sözcü, müzakerelerin devam ettiğini ve sözleşmenin imzalanması için son tarih olmadığını aktardı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x