Yükleniyor...

Üç Büyük Şirketten Ortak Kripto Borsası Hamlesi

Citadel Securities ve aracı kurumlar Fidelity Investments ile Charles Schwab da dahil olmak üzere bir finansal konsorsiyum, bir kripto para borsası başlatacaklarını duyurdu.

Uc Buyuk Sirketten Ortak Kripto Borsasi Hamlesi 1

Citadel Securities ve aracı kurumlar Fidelity Investments ile Charles Schwab da dahil olmak üzere bir finansal konsorsiyum, bir kripto para borsası başlatacaklarını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu üç büyük şirket güçlerini birleştirerek EDX Markets adı altında yeni bir borsa oluşturmak için kolları sıvadı.

Ekosisteme Bir Kripto Borsası Daha Katılacak

Citadel Securities ve aracı kurumlar Fidelity Investments ile Charles Schwab Corp.’un içinde bulunduğu bu üç büyük şirket bir araya gelerek EDX Markets adında yeni bir kripto para borsası kuracak.

Yeni borsanın diğer destekçileri arasında yüksek hızlı ticaret şirketi Virtu Financial Inc. ve risk sermayesi şirketleri Sequoia Capital ve Paradigm de yer alacak.

EDX, bir basın açıklamasında hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılara hizmet etmeyi hedefleyeceğini aktardı. Buna karşın borsanın lansmanı için bir zaman çizelgesi sağlanmadı. Borsayı çalıştıracak teknolojinin, Citadel Securities, Fidelity, Schwab ve Virtu dahil olmak üzere EDX’i destekleyen firmalardan bazıları tarafından 2019’da kurulan yeni başlayan bir borsa olan Members Exchange veya MEMX tarafından sağlanacağını söyledi.

EDX, borsa operasyonlarının kendi pazarında ticaret yapan firmalardan ayrılacağını ve bunun mevcut kripto para borsalarını etkileyen önemli çıkar çatışmalarını ortadan kaldıracağını söyledi.

Borsanın CEO’su ise, Citadel Securities’de uzun süredir yönetici olan Jamil Nazarali olacak. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x