Yükleniyor...
Sponsored

Üç Celsius Yöneticisi, İflas Öncesi 56 Milyon Dolar Çekti

Kripto lending şirketi Celsius Network'ün üç yöneticisi, müşteri işlemlerini askıya almadan önce 56 milyon dolar çekti.

Celsiusun 3 Yoneticisi Iflas Oncesi 56 Milyon Dolar Cekti

Kripto lending şirketi Celsius Network’ün üç yöneticisi, müşteri işlemlerini askıya almadan önce 56 milyon dolar çekti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para piyasasında yaşanan düşüş nedeniyle iflas bayrağını sallayan Celsius, uzun bir süredir davalarla boğuşuyor. Suçlamalar ve hukuksal süreçler, Celsius‘un kurtarma planlarını işe yaramaz hale getiriyor. Kurtarma planlarının ardından şirketten iki farklı üst düzey yönetici istifasını verdi. Davalarla ilgili henüz net açıklamalar bulunmuyor, ancak yeni haberler ortaya çıkıyor.

Celsius’un Yöneticileri 56 Milyon Dolarlık Kripto Para Çekti

Yeni mahkeme kayıtlarına göre, Celsius‘un en üst düzey üç yöneticisi, şirket para çekme işlemlerini askıya alıp, iflas başvurusunda bulunmadan hemen önce 56,12 milyon dolar değerinde kripto para çekti.

Mali İşler tarafından yapılan açıklamada, eski CEO Alex Mashinsky, eski CSO Daniel Leon ve CTO Nuke Goldstein‘in isimleri belirtildi. Geçtiğimiz günlerde Celsius Network’ün kurucusu Alex Mashinsky’nin platformdan 10 milyon dolar çektiği duyurulmuştu. Yeni kayıtlarla birlikte Leon’un, 27 Mayıs ile 31 Mayıs arasında yaklaşık 7 milyon dolar, Goldstein’ın ise yaklaşık 13 milyon dolar değerinde kripto para çektiği belirtildi.

celsius

İflas davası sürerken ortaya çıkan belgelerde, fonların büyük ölçüde Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), USDC (USDC) ve CEL (CEL) olarak çekildiği de yer aldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x