Yükleniyor...

Üçüncü Bitcoin Yarılanması Zaten Fiyatlandırılmış Olabilir mi?

Kripto para varlık yöneticisi Grayscale, Bitcoin yarılanma etkinliğine ilişkin gerçekleştirdiği anketinin sonuçlarını yayınladı.

Üçüncü Bitcoin Yarılanması Zaten Fiyatlandırılmış Olabilir mi

Kripto para varlık yöneticisi Grayscale, Bitcoin yarılanma etkinliğine ilişkin gerçekleştirdiği anketinin sonuçlarını yayınladı.

Ankete yanıt verenlerin çoğunluğu (yüzde 56), yaklaşan yarılanma etkinliğinin fiyatlandırılmadığına inanıyor. Yüzde 17’lik kesim emin değilken, yüzde 27’lik kesim yarılanmanın zaten fiyatlandırıldığına inanıyor.

Yarılanma etkinliğinin Bitcoin kıtlığını artıracağı göz önüne alındığında 2020 gündemini bir hayli meşgul edecek gibi duruyor. İlk yarılanma etkinliğinden sonra Bitcoin fiyatı sadece bir yılda 100 kat, ikinci yarılanma etkinliği sonrası ise 33 kat artmıştı.

Tüm bunların yanı sıra, üçüncü yarılanmanın Bitcoin fiyatını etkilemeyeceğine inanan bir kesim var. Bu kesime göre yarılanma zaten fiyatlandırıldı ve bu da yarılanmanın fiyatı etkilemeyeceği anlamına geliyor. Onlara göre 2019’un ikinci çeyreğindeki ralli üçüncü yarılanma etkinliğiyle yakından ilişkiliydi.

Ünlü kripto para analisti Willy Woo, Bitcoin fiyatının bir sonraki yarılanmaya kadar rahatsız edici bir şekilde düşüş gösterdiğini belirterek önceki yarılanmalardaki piyasa döngüsünü tekrarlamasını beklemediğini açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner