Yükleniyor...

Üçüncü Çeyrekte Blockchain Projelerine 1,3 Milyar Dolar Yatırım

Kripto piyasasındaki düşüşe rağmen blockchain ve metaverse projelerine üçüncü çeyrekte 1,3 milyar dolar yatırım yapıldı.

Ucuncu Ceyrekte Blockchain Projelerine 13 Milyar Dolar Yatirim

Kripto piyasasındaki düşüşe rağmen blockchain ve metaverse projelerine üçüncü çeyrekte 1,3 milyar dolar yatırım yapıldı.

NFT ve blockchain ürünleri günden güne artmaya devam ediyor. Kripto piyasasında yaşanan ayı piyasasına rağmen kriptolara ilgi azalmadı. Piyasadaki yatırım miktarı geçen çeyreğe göre düşüş gösterse de blockchain girişimleri yatırım potansiyelini koruyor.

Blockchain Girişimlerine Yatırım Devam Ediyor

DappRadar tarafından yayınlanan rapora göre, blockchain ve metaverse projeleri üçüncü çeyrek boyunca 1,3 milyar dolar yatırım aldı.

DappRadar‘ın 50 ağda blockchain etkinliğini izleyerek hazırladığı raporda, ikinci çeyreğe kıyasla geçen yılın toplamından daha fazla yatırım yapıldığı belirtiliyor. İkinci çeyreğe göre ise yüzde 48’lik bir düşüş yaşandı.

blockchain temelli oyun

Blockchain oyun projeleri yalnızca Eylül 2022’de yatırımlar ve ortaklıklar yoluyla 156 milyon dolar topladı. Inworld AI veya Hadean gibi Web3 metaverse altyapısını oluşturmaya odaklanan projeler, gözlemlenen üç aylık dönemde yatırımların yüzde 36’sından fazlasını oluşturdu.

Tüm yıl boyunca yatırımcıların blockchain oyun endüstrisindeki yükseliş görünümünün devam etmesiyle; 2022 için toplam yatırım miktarının yüzde 8,8 daha düşük ve yaklaşık 9,25 milyar dolar olacağı tahmin ediliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x