Yükleniyor...

Ukrayna, 70 Milyon Dolar Değerinde Kripto Para Yardımı Topladı!

Rusya'nın Ukrayna'ya karşı savaş ilanından sonra Ukrayna tarafına büyük yardımlar gelmişti, toplanan kripto bağışı 70 milyon dolara ulaştı.

ukrayna

Rusya’nın Ukrayna’ya karşı savaş ilanından sonra Ukrayna tarafına büyük yardımlar gelmişti, toplanan kripto bağışı 70 milyon dolara ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz sene global ekonomi bakımından birçok zorlu durum yaşanmıştı. Dijital ve geleneksel finans piyasalarında meydana gelen skandal olaylar zincirleme devam ediyordu. Özellikle de Rusya’nın Ukrayna’ya karşı savaş başlatmasından pek çok olumsuz sonuç arka arkaya geldi. Ukrayna tarafına başlatılan bu savaş ile birlikte global ekonomi piyasaları ciddi anlamda etkilenmişti. Savaşın faaliyetlerinin başlamasıyla birlikte, Ukrayna tarafına birçok yardım başlatıldı ve bu yardımların ciddi kısmı kripto paralar ile sağlanmış oldu.

Ukrayna’ya Yapılan Kripto Bağışları Devam Ediyor!

a41505c1 1277 4974 b4d2 f8b0a21a894c

Rusya-Ukrayna savaşının başlamasıyla global olarak pek çok sektörden Ukrayna’ya yardımlar gelmeye devam ediyor. Rusya’nın işgal faaliyetlerinden bu yana Ukrayna, yaklaşık olarak 70 milyon dolar değerine kripto para yardımı toplamış oldu. Ayrıca sadece dijital varlık yardımları değil, sağlık, yemek, askeri teçhizat gibi birçok alanda Ukrayna tarafına yardımlar devam ediyor.

Ünlü blockchain analiz şirketi Chainanalysis’in yayınlamış olduğu verilere göre, Ukrayna tarafına yapılan kripto bağışlarının çoğunluğunu Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) oluşuturuyor. Açıklanan veriler doğrultusunda, ETH bağışları yaklaşık 29 milyon dolar, BTC bağışları yaklaşık 23 milyon dolar ve Tether (USDT) bağışları ise yaklaşık 12 milyon dolar değerinde.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x