Yükleniyor...

Ukrayna Merkezli Kripto Borsası Liqui Kapandı

Ukrayna merkezli kripto borsası Liqui likidite eksikliğinden dolayı faaliyetlerini sonlandırdığını duyurdu.

Ukrayna Merkezli Kripto Borsası Liqui Kapandı

Ukrayna merkezli kripto borsası Liqui likidite eksikliğinden dolayı faaliyetlerini sonlandırdığını duyurdu. Liqui, resmi internet sitesinden tüm hesaplarını kapatmak ve hizmet vermeyi durdurma karar aldıklarını belirtiyor. Kripto para borsasının kapatılmasının altında ise ekonomik sorunlar yatıyor.

Kripto para borsasının müşterilerini konuyla ilgili olarak bildirdiği iddia ediliyor. Borsadaki dijital varlıklar 30 gün boyunca müşteriler tarafından erişilebilir olacak. Liqui ayrıca, 30 gün sonra internet sitelerini faal durumda tutamayacaklarını belirtti. Kripto veri sıralama sitesi CoinGecko’ya göre, Liqui borsası, müşterilerin Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Tether (USDT) çiftlerini işlem yapmalarına izin vererek, aynı zamanda borç verme ve marj ticareti yapmalarını da sağladı. 30 Aralık 2018’de Liqui’nin günlük ortalama işlem hacmi 3.9 milyon dolardı. 12 Ocak 2019’da borsanın günlük işlem hacmi 180 bin doların altına düştü. Liqui, şu anda borsa işlemlerini durdurmuş durumda.

Daha Birçok Kripto Para Borsası Kapanacak

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto analisti ve CNBC’de yayınlanan Cryptotrader programının sunucusu olan Ran NeuNer, ayı piyasasında daha fazla borsanın kapanacağını öne sürdü. NeuNer, borsa altyapısının korunmasının oldukça maliyetli olduğunu ve bundan dolayı çoğu borsanın hayatta kalamayacağını öne sürdü. Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyelerini gören kripto para piyasası 2018’de çöktü ve çöküş çok sayıda kripto ve Blockchain şirketinde finansal sorunlara neden oldu. Sadece İngiltere’de 2018 yılında en az 340 kripto ve Blockchain şirketi faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı. Çin merkezli kripto para madencilik devi Bitmain, İsrail’de bulunan şubesini kapatttı. Bu ayın başlarında, İsviçre merkezli kripto para borsası ShapeShift’in CEO’su, ayı piyasasını öne sürerek çalışanlarının üçte birinin işine son verildiğini duyurdu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x