Yükleniyor...

Ukrayna Merkezli KUNA Borsasının Kurucusu, Binance’i Rusya ile İş Birliği Yapmakla Suçladı

Ukraynalı kripto borsası KUNA kurucusu Michael Chobanian, küresel yaptırımlara rağmen Binance'in Rus hükümetiyle çalıştığını iddia etti.

coba

Ukraynalı kripto borsası KUNA kurucusu Michael Chobanian, küresel yaptırımlara rağmen Binance’in Rus hükümetiyle çalıştığını iddia etti.

CoinDesk’e verdiği röportajda Chobanian, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun Rusya ile ilişkilerinde hangi noktada durması gerektiğine karar vermesi gerektiğini söyledi.

“Binance ile ilgili problem, yalnızca her iki tarafta da çalışmaya devam etmeleri değil, savaştan önce Rus hükümetiyle iş birliği yapmaları ve hala iş birliğine devam etmeleri”

Binance, Rus kullanıcıları platformdan tek taraflı bir biçimde yasaklama planlarının olmadığını ancak yaptırım uygulanan kişilere karşı harekete geçeceklerini söyledi.

Binance sözcüsü Jessica Jung, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Yanlış suçlamalar hakkında yorum yapmamayı tercih ediyoruz. Odak noktamız insanlara yardım etmek”

Chobanian, Binance’in Rus hükümetiyle aktif olarak çalıştığına dair hiçbir kanıt sunmadı. Ancak Rusya’nın Binance için önemli bir pazar olduğu geçmişten bu yana bilinen bir şey. Zhao, 2019 yılında Rusya’yı “ana pazarımız” olarak nitelendirmişti.

Chobanian ayrıca Binance’in Şubat ayında yaptığı açıklamada vaat ettiği 10 milyon dolarlık bağışı henüz yapmadığını söyledi.

“Ukrayna hükümetine 10 milyon dolar bağışladıklarını söylediler. Bahsedilen 10 milyon doları görmedim. Kimse bu paranın nereye gittiğini bilmiyor”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner