Yükleniyor...

Ukrayna’da Playstation 4 ile Bitcoin (BTC) Madenciliği Yaptığı Düşünülen İşletme FIFA Madenciliği Yapıyormuş

Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU), kripto para madenciliği yapıldığı düşünülen bir işletmeye baskın düzenledi.

fifa madenciligi ps4 bitcoin

Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU), kripto para madenciliği yapıldığı düşünülen bir işletmeye baskın düzenledi. Güvenlik ekipleri karşılarında raflara dizilmiş olan binlerce PS4 Pro buldu. 

Sabah’ta yer alan habere göre, Ukrayna’da SBU tarafından Vinnytsiaoblenergo elektrik ve enerji dağıtım şirketinin yakınındaki bir depoya baskın yapıldı. Çiftliğin deposunda 3800 adet PS4 Pro’yla birlikte 500’den fazla ekran kartının ve 50 işlemcinin olduğu 5000’den fazla donanıma el konuldu. 3800 adet PS4 Pro’nun toplam değerinin neredeyse 1 milyon doları bulduğu söyleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Görünüşe göre madencilik çiftliğini kuran kişiler PS4 Pro kripto para değil de FIFA Ultimate Team madenciliği yapıyormuş. Kripto para madenciliği yaptığı düşünülen cihazlar incelendiği zaman cihazların içerisinden FIFA 2021 oyun CD’leri çıktı. Elde edilen bilgilere göre işletme bu PS4’lerle Ultimate Team modundaki nadir kartları elde etmeye çalışıyormuş. Bu nadir kartların oldukça pahalı olduğunu da belirtmemiz gerek.

Yetkililer çiftliği kuranların, şehrin elektrik şebekesine bağlanarak, elektrik çalmak için özel sayaçlardan yararlandığını açıkladı. Elektrik dağıtım şirketi, Kyiv Post’a yaptığı açıklamada, kripto para madenciliği için kullanılan ekipmanın, kendilerine ait tesislerde asla yer almadığını açıkladı. 

Olayla ilgili incelemelerin devam ettiği belirtildi. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x