Yükleniyor...

Ulusal Avustralya Bankası, Stablecoin Çıkardı

Avustralya Ulusal Bankası, kendi stablecoin'ini AUDN ismiyle Ethereum (ETH) ağında çıkardı.

Avustralya Ulusal Bankasi Stablecoin Cikardi

Avustralya Ulusal Bankası, kendi stablecoin’ini AUDN ismiyle Ethereum (ETH) ağında çıkardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Avustralya Ulusal Bankası, ülkenin resmi para birimi olan Avustralya dolarına sabitlenen kendi stablecoin’ini yarattı. AUDN ismiyle Ethereum ağında oluşturulan bu stablecoin, büyük kurumsal şirketlere blockchain teknolojisini kullanarak işlemlerde yardımcı olmayı amaçlıyor. Ulusal AvustralyaBankası, geçen yıl bir stablecoin oluşturmak istediğini duyurmuştu. Banka, bu ürünüyle blockchain girişimlerini hızlandırmak istiyor.

Ulusal Avustralya Bankası, AUDN İsmiyle Bir Stablecoin Oluşturdu

Ulusal Avustralya Bankası, Ethereum (ETH) ağını kullanarak Avustralya dolarına sabitlenen AUDN stablecoin’ini oluşturdu.

Ulusal Banka, stablecoin’inin kullanım alanlarını genişletmeden ve kurumsal müşterilerin ihtiyaçları hakkında geri bildirim almadan önce AUDN testlerini gerçekleştireceğini dile getirdi.

Ulusal Avustralya Bankası Baş İnovasyon Sorumlusu Howard Silby, “Ekonomimiz giderek daha fazla dijitalleşirken, müşteriler için anlık, şeffaf ve kapsayıcı finansal sonuçlar sunmaya yardımcı olma potansiyeline sahip olduğu için, finansın geleceğinin unsurları blockchain ile etkinleştirilecek.” dedi.

Ulusal Avustralya Bankası tarafından atılan bu adım, birçok küresel bankanın da stablecoin denemesine odaklanabileceğini işaret etti. CBDC testlerinin de sürdüğü piyasa koşullarında, stablecoin ürünlerine olan ilginin giderek artması da dikkat çekiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x