Yükleniyor...

UMA Değer Kazanmaya Devam Ediyor: Yüzde 40 Artış Yaşadı

CoinMarketCap’e göre ilk 10’da yer alan kripto para birimlerinden sadece Tether (USDT) ve Chainlink (LINK) haricinde diğerlerinin tamamı yeşil bölgede bulunuyor

uma token

CoinMarketCap’e göre ilk 10’da yer alan kripto para birimlerinden sadece Tether (USDT) ve Chainlink (LINK) haricinde diğerlerinin tamamı yeşil bölgede bulunuyor. Kripto para piyasasında yaşanan ufak da olsa olumlu hamle, genel duruma da yansıdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

UMA (UMA) da bu olumlu havadan etkilenen kripto para birimlerinden birisi. DeFi coin’i, son zamanlarda yükselişe geçerek tüm dikkatleri üzerine çekti. UMA, son 24 saatte yaklaşık %40 oranında artış yaşayarak 17.94 dolara yükseldi. DeFi kripto para birimlerinden birisi olan UMA kendisini, Evrensel Pazar Erişimi’ni (Universal Market Access / UMA) etkinleştirmek için oluşturulmuş merkezi olmayan bir finansal sözleşmeler platformu olarak tanımlıyor.

UMA dünden bu yana ciddi oranlarda artış yaşadı. Geçtiğimiz günlerde token’ın oranı hafif bir artış yaşamış fakat 15 dolar seviyesinin üzerine çıkma girişiminde başarısız olmuş ve düzeltme aşamasına girmişti. Analistlere göre 2 gün önce UMA’nın satış hacmi yüksekti ve bu da ayıların pes etmeyeceği ve oranı aşağı çekmeye devam edeceği anlamına geliyordu. Fakat kripto para birimi son 24 saatte %40 oranında artış yaşayarak, yatırımcılarına önemli kazançlar sağladı. UMA yaşadığı bu yükselişle tüm zamanların en yüksek seviyesine (17,94 dolar) de ulaşmış oldu. Kripto para birimi yazının yazıldığı sırada 17.94 dolardan işlem görüyordu.

Analsitlere göre UMA’nın bu yükselişinin ardında OKEx tarafından listelendiği duyurusu da yer alıyor olabilir.

UMA (UMA) Nedir?

UMA kendisini sentetik varlıklar oluşturmayı sağlayan bir protokol olarak tanımlıyor ve ekonomik garantilerle kendi kendini uygulayan akıllı sözleşmeler yazıyor. UMA, Ethereum gibi izinsiz, halka açık blok zincirlerinin mümkün kıldığı ticari yenilikleri güçlendirmek için oluşturulmuştur.

UMA, Ethereum’da “paha biçilmez” finansal sözleşmeler için açık kaynaklı altyapı oluşturur. Bu 2 kategoride toplanmaktadır:

  • Sentetik token’lar oluşturmak için kullanılabilecek paha biçilmez finansal sözleşme tasarımları
  • Veri Doğrulama Mekanizması (DVM), merkezi olmayan bir oracle hizmeti

Bu iki teknoloji birlikte, Ethereum blok zincirinde hızlı, verimli ve güvenli sentetik türevlerin oluşturulmasını sağlar.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x