Yükleniyor...

Umman, Sanal Varlıklar için Düzenlemeler Getirecek

Umman mali piyasa düzenleyicisi Sermaye Piyasası Otoritesi (CMA), sanal varlıklar için düzenlemeler geleceğini belirtti.

umman bayrak

Umman mali piyasa düzenleyicisi Sermaye Piyasası Otoritesi (CMA), sanal varlıklar için düzenlemeler geleceğini belirtti.

Umman Merkez Bankası, dijital varlıklar hakkındaki uyarılarına devam ediyor. CMA, sanal varlıklar adına yeni düzenlemelerin geleceğini vurguladı. 14 Şubat tarihinde yapılan basın açıklaması ışığında, sanal varlıkların gözetimi ve lisans süreçli için düzenlemeler ekleneceği ifade edildi.

Umman Merkez Bankası, Yapılacak Düzenlemeler Hakkında Konuştu

Umman Merkez Bankası (CBO), yaptığı açıklamalar ile ülkenin kripto para verilerine değindi. Yerel halkın yüzde 62‘sinin uzun vadeli yatırım, yüzde 25‘lik kısmının öğrenim amaçlı geri kalan kısmın ise günlük kripto para ticaretinde kullandığını bildirdi. Umman Merkez Bankası, Ekim ayında yaptığı açıklamayla dijital varlıklara olan görüşünü şu şekilde dile getirdi;

“Dijital varlıklarda işlem yapan kullanıcıların dolandırıcılıklara karşı dikkatli olması gerekir. Henüz kripto para ticareti için lisans uygulamarı başlamadı. Dijital varlık faaliyetleri için banklar ve yatırımcılar temkinli ilerlemeli.”

CBO, gelecek düzenlemeler hakkında, “Dijital varlıklar ve kripto paralar, token’lar, kriptoya dair değişim hizmetleri, ilk madeni para teklifi” konularını önemle vurguladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner