Yükleniyor...

UNI Token Etkisi! Uniswap Tahtını Geri Aldı!

Uniswap, Aave’yi bir kez daha devreden çıkardı ve önde gelen DeFi protokolü oldu

uniswap tahtini geri aldi

Uniswap, Aave’yi bir kez daha devreden çıkardı ve önde gelen DeFi protokolü oldu. Ethereum tabanlı otomatik piyasa yapıcı Uniswap, merkezi olmayan finans (DeFi) dünyasında bir kez daha başı çekiyor. DeFi Pulse tarafından sağlanan verilere göre Uniswap 1,47 milyar dolar değerinde kilitli değerle, borç verme protokolü Aave’yi aştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ağustos ayında hızla artan hacimleriyle dikkatleri üzerine çeken Uniswap, yerel UNI token’ının sürpriz lansmanının ardından bu haftanın başlarında kripto para topluluğunda müthiş bir rüzgar yarattı.

Herkese 400 UNI Dağıtmıştı

Daha önce bildirdiğimiz gibi merkezi olmayan borsa, 1 Eylül’den önce platformda en az bir kez işlem yapan herkese 400 UNI dağıttı.

Token şu anda 6.23 dolarlık yeni bir zirvede oturuyor, bu da airdrop’lu token’ları talep edenlerin potansiyel olarak 2 bin 480 dolara sahip olabileceği anlamına geliyor. Bu, ABD hükümeti tarafından Mayıs ayında dağıtılan bin 200 dolarlık teşvik kontrollerini çok aşıyor.

Token lansmanından önce, Uniswap, kullanıcıları 10 kat ödül kazanmak için likidite sağlayıcı (LP) token’lar arayan SushiSwap çatalı nedeniyle Eylül ayı başlarında en iyi DeFi projesi oldu.

Vampir madenciliği yapan rakibi daha sonra Uniswap’ten 800 milyon dolar değerinde likidite çekerek borsayı DeFi tablosunda dokuzuncu sıraya düşürdü. Ancak şimdi, Uniswap tekrar zirveye çıkarken, SushiSwap 522 milyon dolar değerinde kilitli değerle 10. sırada yer alıyor.

SEC’in Gazabından Korkun

Uniswap’in alışılmışın dışında token dağıtım modeli, token’ın piyasaya sürülmesinden sonra hala herkesin ağzında, ancak bazıları bu tür airdrop’ların olası sonuçlarına karşı temkinli.

Coindesk tarafından yayınlanan bir çalışmada, avukat Preston Byrne, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) DeFi token’ları hakkında bir şeyler yapmaktan çekinmeyeceği konusunda uyarıyor:

“SEC’in yavaşlığı -şu anda Uniswap hakkında hiçbir şey yapmadıkları gerçeği- icra yetkilerinden feragat etmek değildir ve mahkeme celplerinden birinin alıcı tarafında olmak, vurmak için birkaç yıl bekledikleri için daha az acı verici değildir.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x