Yükleniyor...

Union Bank İlk İki Yönlü Kripto Para ATM’sini Kullanıma Açtı

Filipinler'deki en büyük bankalardan biri olan Union Bank, ülkedeki ilk iki yönlü kripto para ATM'sini kullanıma açtı.

Union Bank Kripto Par ATMsi

Filipinler’deki en büyük bankalardan biri olan Union Bank, ülkedeki ilk iki yönlü kripto para ATM’sini kullanıma açtı. Müşteriler, bankanın sanal alanının bir parçası olarak kullanıma sunulan ATM üzerinden kripto para birimi alabilir veya satabilirler. ATM’nin ilk aşamada deneme amaçlı olarak kullanıma sunulduğu belirtilirken, hangi kripto para birimlerinin desteklendiği ise bilinmiyor.

ATM Sistemi Yasal Düzenlemelere Uygun

ATM sisteminin ülkedeki mevcut yasal düzenlemelere uygun olduğu bildiriliyor. Kripto para ATM’si Union Bank ile ülkenin merkez bankası Bangko Sentral ng Pilipinas’ın (BSP) işbirliğinin bir sonucu. Banka tarafından yapılan açıklamaya göre, ATM, Filipin pesosunu sanal para birimine dönüştürmek için alternatif bir kanal sağlayacak. Union Bank’ın geçtiğimiz yıl ülkede 7.32 milyar Filipin pesosu (yaklaşık 140 milyon dolar) kazandığı belirtiliyor. Banka, varlıkları açısındaki ülkedeki en büyük on banka arasında yer alıyor.

Filipin Merkez Bankası, Filipin’deki kripto para borsalarını resmen havale şirketleri olarak düzenlemiş durumda ve kripto para birimlerini Şubat 2017’de 944 sayılı Genelge’yi yayınladığından bu yana meşru bir ödeme yöntemi olarak kabul ediyor. Cagayan Ekonomik Bölge Otoritesi tarafından yakın zaman önce de bir düzenleme yapıldı ve yeni kurallar konuldu. Konulan kurallar, kripto para birimi endüstrisini düzenlemeyi, yatırımcıları korumayı, fayda ve güvenlik token’ları dahil olmak üzere kripto varlıkların edinilmesi gibi sorunları etkileyen şekilde tasarlandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner