Yükleniyor...

Uniswap.com, Bilinmeyen Kişilerce SushiSwap’in Sitesine Yönlendiriliyor

Uniswap.

uniswap com bilinmeyen kisilerce sushiswapin sitesine yonlendiriliyor 2

Uniswap.com alan adının arkasındaki biri, trafiği merkeziyetsiz SushiSwap borsasının sitesine yönlendiriyor.

2017 yılına kadar Uniswap.com, mal alışverişi için çevrim içi bir pazar yeriydi. Bu tarihten itibaren, sitenin çevrim dışı olduğu ve hizmetin kullanılamadığını gösteren bir mesaj yayımlandı. Arşivlenmiş sayfalara göre ise, bu yılın Mayıs ayı başlarına kadar çevrim dışı olarak kaldı.

Görünüşe göre biri, alan adını satın almış ve siteyi merkeziyetsiz borsa alanında Uniswap’in rakibi olan SushiSwap’in alım satım sayfasına yönlendirmiş.

Uniswap.com, Uniswap’in gerçek alım satım sayfasıyla bağlantılı değildir. Uniswap Lab’ın ticari marka yönergelerine göre, UNISWAP®, UNI ™ ve UNISWAP LABS ™, Uniswap borsasının arkasındaki ticari markaları temsil ediyor. 

Uniswap.com alan adının arkasında kimin olduğu ise bu aşamada belirsizliğini koruyor. Anonim bir Sushiswap katılımcısı olan 0xMaki, Salı günü Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada Sushiswap ekibinin Uniswap.com’u veya “.fi ve .org alan adları dışında herhangi bir alan adı” satın almadığını söyledi.

Bu durum ise ilk defa gerçekleşmiyor. Pancakeswap adını taşıyan Pancake.com, Mart ayından bu yana trafiği otomatik olarak SushiSwap’a yönlendiriyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner