Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa DeFi Haberleri Uniswap Farming Bugün Son Buluyor! Milyarlarca Dolar Artık Serbest!

Uniswap Farming Bugün Son Buluyor! Milyarlarca Dolar Artık Serbest!

ABONE OL:google-news

Eylül ayı ortasında piyasaya sürülen merkezi olmayan kripto para borsası (DEX) Uniswap’ın kripto parası UNI, şu anda %10’un üzerinde düşüş kaydetti. DeFi varlığı, Kasım ayının ilk haftasında, lansmanından sonra görülen ve tüm zamanlarının en yüksek seviyesinden %72 düşüş gösterdi.

Lansman tarihinden itibaren 803 milyon dolarlık piyasa değerine ulaşan UNI, 26. en büyük kripto para birimi olarak işlem görüyor.

Uniswap, şu anda 2.84 milyar dolar olan kilitli toplam değerine (TVL) sahip ve UNI, 3 milyar dolar kilitli toplam değere ulaşan ilk DeFi projesi olarak kripto para tarihine geçti. Bu arada sistemde, 3.1 milyon Ethereum (ETH) ve 29.500 BTC ile birlikte 190 milyon DAI’de kilitli olarak yer alıyor.

Ekran Resmi 2020 11 16 21.51.36

%21.18 piyasa hakimiyeti ile DeFi piyasasındaki liderliğini koruyan Uniswap Protokolü üzerindeki UNI Farming, yaklaşık 1 milyar dolarlık piyasaya sürülecek varlık ile sona erecek.

DeFi sektörüne giriş yapacak bu paranın tam olarak hangi projelere akacağı şimdilik merak konusu. Bu para akışının potansiyel olarak SushiSwap’a geçiş yapması yüksek ihtimal olarak görülüyor. Uniswap’ta yer alan likidite son zamanlarda ciddi anlamda düşüş gösterirken, SushiSwap’ın likiditesinde önemli derecede artış mevcut.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar