Yükleniyor...

Uniswap Labs, 100 Milyon Dolarlık Kaynak Toplamayı Hedefliyor

Merkeziyetsiz borsa hizmeti sunan Uniswap Labs (UNI), şirketin genişlemesi ve geliştirilmesi için yeni bir kaynak arayışına girecek.

uniswap

Merkeziyetsiz borsa hizmeti sunan Uniswap Labs (UNI), şirketin genişlemesi ve geliştirilmesi için yeni bir kaynak arayışına girecek.

Son zamanların en popüler merkeziyetsiz kripto borsası Uniswap, planladığı yeni gelişmeler için kaynak arayacak. Uniswap, Polychain ve Singapur’un da dahil olduğu bir grup yatırımcıyla görüşmelerini sürdürüyor. Şirket, yaklaşık 1 milyar dolarlık değerleme üzerinden en az 100 milyon dolarlık öz sermaye artırımı yapmak istedi.

Uniswap, Toplayacağı Kaynakla Genişlemek İstiyor

Uniswap Labs COO’su Mary Catherine Lader, geçen hafta verdiği bir röportajda gelecek planlarından bahsetti. Lader, pazardaki paylarını genişletmek için yeni modeller üzerinde çalıştığını belirtti. Şuan merkeziyetsiz borsalar arasında belirlenen pazar payına göre şirket, pazarın yüzde 60’ına hakim durumda.

Lader, ileriye dönük hedeflerinin merkezi borsaların da önüne geçmek olduğunu aktardı. COO, Binance ve Coinbase’nin büyük paya sahip olduğu bu alanda, merkeziyetsiz bir borsanın da yer edinmesinin zorluğuna dikkat çekti. Şirket, hedeflerini gerçekleştirmek için NFT alanında da hizmet vermeyi amaçlıyor.

Uniswap Labs COOsu Mary Catherine Lader
COO Mary Catherine Lader

NFT pazarına da girmek isteyen şirket, bunun en somut adımlarından birisini geçtiğimiz aylarda attı. Uniswap Labs, NFT toplama platformu Genie’yi satın alarak bünyesine kattı.

Lader, daha fazla insanı merkeziyetsiz borsayla buluşturmak ve bunun eğlenceli hale gelmesini sağlamak için çalıştıklarını belirtti. Yatırımcılar tarafından yoğun ilgi gören geliştirme ve genişleme planları, 100 milyon dolarlık fon toplamayı amaçlıyor.

Kaynak toplamayacak alt şirketler arasında Uniswap Diamond da yer alıyor. Tıpkı Coinbase Pro’ya benzeyen bu yeni platform, profesyonel kripto yatırımcılarına hizmet verecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x